Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog. Spolu s dalšími šedesáti lidmi měl převážet desítky kilogramů tvrdých drog do Austrálie, Ameriky nebo do Bangkoku. Za to mu hrozí až osmnáct let vězení. Expres.cz se s Bourou spojil, aby nám vysvětlil, jak se dostal na seznam osob stíhaných z vyvážení omamných látek.

Je to asi šest měsíců, co se policii podařilo rozkrýt síť pašeráků drog, kteří měli vyvézt stovky kilogramů kokainu, pervitinu a heroinu přes oceán. Jedná se asi o šedesát osob, které na seznamu obviněných figurují. Mezi nimi je také Slávek Boura, který je veřejnosti známý jako moderátor z TV Nova.

Jsou to nesmysly a já to u soudu zdokumentuji. Celá historka je absurdní!“ řekl nám Boura. „Tehdy mě oslovil jeden z těch lidí, který je teď obžalovaný. Měl jsem napsat bedekr pro cestovku, která vznikala, a tak jsem letěl do Sydney, Melbourne, Los Angeles a do Bangkoku,“ upřesnil, jak se ocitl na seznamu obviněných.

Ta síť měla vyvážet drogy, já o tom ale nic nevím! Dokonce mi dvakrát kontrolovali kufr, jednou tuším bez mého vědomí. Takže kdybych pašoval drogy, asi by se na to tehdy přišlo,“ sdělil ještě Boura s tím, že je vázán mlčením.

Na obvinění Slávka Boury reagovala pro server Blesk.cz také jeho bývalá manželka Markéta Mayerová, se kterou moderovali seznamovací show Rande. „Deset let už nejsme manželé, nejsme v nijak úzkém kontaktu, takže o jeho cestách do Austrálie a na Nový Zéland jsem nevěděla. Ale takovéhle obvinění mi připadá jako hloupý vtip,“ uvedla.

Už v průběhu června se českým policistům podařilo ve spolupráci s kolegy ze Spojených států a Austrálie rozbít rozsáhlou síť pašeráků. V České republice je řídil občan vietnamské národnosti, který si vybíral především lidi ve špatné ekonomické situaci. Ti následně pašovali kokain, heroin či pervitin do Austrálie nebo na Nový Zéland.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:56 14. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  30
 • Cože
  17
 • Trapas
  12
 • Tvl
  11
 • Sladký
  9
 • Super
  8
Komentáře