Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Jak jsme rozmluvili Shopaholicadel: Dává rozhovory jako na běžícím pásu, slova o zneužívání jsou blbost

  Shopaholicadel | foto: Tilen Vajt, Pavel Dvořák

  Adéla Pulcová alias Shopaholicadel (29) je bizarním fenoménem, který do jisté míry živí samotní fanoušci. Kdyby ji nesledovali, upadla by v zapomnění, ale tím, že její videa sdílí a mluví o nich, o Adélu jeví zájem logicky i další platformy, ať už jsou to společenská média, různé podcasty, reakční kanály na YouTube, nebo třeba televize. Tiktokerka poskytla vůbec první velký a skutečně obsáhlý rozhovor redakci Expres.cz a od té doby už mluví jako na běžícím pásu a putuje z jedné show do druhé. Úspěch zaznamenala u Mikýře či v TV Barrandov. Nejjednodušší je její úspěch stavět na tom, že ji někdo zneužívá.

  Svůj vůbec první a k tomu velmi obsáhlý rozhovor poskytla Shopaholicadel redakci Expres.cz v polovině srpna 2022, kdy k nám do redakce na Anděl přijela s partnerem Davidem a oba to spíše brali jako příjemný výlet než nemilou povinnost. Adéle Pulcové a jejímu partnerovi jsme nechali udělat i promo fotky a dostala se na titulku časopisu Rytmus života, o což prý stála nejvíce. Možná žije v digitální době, ale držet v ruce vytištěný magazín, kdy jí patří celá hlavní strana, to byl její sen.

  Její snoubenec David se od ní po celou dobu nehnul ani na krok a místy to vypadalo, že kontroluje, co influencerka říká. Ve skutečnosti to ale bylo tak, že jen dával konkrétnější obrysy Adéliným vyjádřením a snažil se její až dětskou naivitu a radost se života držet na uzdě. Přestože se do té doby nechávala Adéla slyšet s tím, že o rozhovory nestojí, a mnohé nabídky z konkurenčních redakcí odmítala, po návštěvě naší budovy, kde strávila několik hodin, se v ní něco zlomilo a teď už dává rozhovory jako na běžícím pásu.

  Objevila se na našich billboardech propagujících sesterský server Antiyoutuber.cz, je v televizi, na internetu a sama má prý obepisovat i moderátory se snahou být jejich host. Napsat měla třeba Mikýřovi s tím, že se zve do jeho show. Ten si z ní ovšem v rozhovoru udělal dobrý den a dával jí ty nejpodivnější otázky, které si dovedete představit. Ptal se jí třeba, zda by měly být některé druhy sýrů nelegální, nebo jestli žijeme všichni v simulaci. Sám moderátor, známý to vtipálek, se pak vyjádřil s tím, že záměrem mělo být způsobit divákům určitý stupeň utrpení a zároveň pobavit.

  Adéla Pulcová v bizarním rozhovoru u Mikýře

  Následovalo nynější vystoupení v televizi Barrandov, kde Adélu Pulcovou vyzpovídal pobavený Jaromír Soukup, který sám nevěřil, že nejde o podvod na fanoušky. Shopaholicadel moderátora několikrát zaskočila svou naivní otevřeností, kdy je ochotna sdílet s veřejností úplně všechno. Dostala ho například tvrzením, že svoje zesnulé morče pohodila před domem, protože spěchala pro pejska.

  U ní nic nenormálního, taková zkrátka je. A není divu, že si lidé pak myslí, že se jedná o podvod.

  Následoval Davidův pokus o šokující přiznání, že ho Adéla mlátí v posteli, kdy ta nám zase v prvním rozhovoru naopak tvrdila, že má se sexem problém a že do doby, než poznala Davida, zůstávala pannou.

  Sám Soukup také zmínil, že by se nedivil, kdyby byla projektem z dílny Kamila Bartošky alias Kazmy. To, že Kazma a Mikýř spojili síly, aby stvořili Shopaholicadel, je konspirační teorie, která aktuálně na sítích mohutně rezonuje. Mnozí lidé nevěří, že může být skutečně taková, jak se prezentuje, a myslí si, že jsme všichni obětí nějaké mystifikace.

  Shopaholicadel si teď v rozhovorech libuje.

  Vzhledem k tomu, že je ale Adéla na internetové scéně aktivní už roky a s přihlédnutím ke způsobu, jakým komunikuje, však zřejmě nebude mít toto tvrzení s pravdou moc společného. Je tak jednodušší pro ostatní se do ní začít navážet, že je nemocná a slaboduchá, přitom Adéla Pulcová není ani jedno. Má jen jiný pohled na svět a ten neodpovídá obecnému standardu téměř třicetileté ženy.

  Slova o těžení z nemocného člověka jsou nesmysl. Ať už Adéla Pulcová je výtvorem Kazmy a Mikýře, nebo se tu jednoho dne zjevila sama za sebe, pravda je, že si moc dobře uvědomuje, co dělá, jak se prezentuje a že je většině lidem pro smích.

  Sama to redakci Expres.cz nejednou potvrdila, ale o to by ani tak nešlo. Když někomu nerozumíte, není třeba ho hned házet do kategorie slaboduchých. Svědčí to spíše jen o vaší vlastní sociální omezenosti.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 úterý 6. června 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   53
  • Super
   32
  • Tvl
   19
  • Haha
   18
  • Sladký
   15
  • Cože
   14