jít naiDNES.cz

Vítěz poslední Eurovize bojuje o život: Salvador Sobral čeká na transplantaci

Salvador Sobral se rozloučil se svými fanoušky. | foto: Profimedia.cz

Vítěz posledního ročníku Eurovize Salvador Sobral (27) leží na jednotce intenzivní péče. Rozloučil se s fanoušky a čeká ho nejtěžší operace, kterou v životě podstoupil. Bojuje o život!

Počátkem září oznámil portugalský zpěvák Salvador Sobral tvůrčí pauzu. Zrušil všechny své nadcházející koncerty a odevzdal se do rukou lékařů v Lisabonu. 

Zpěvák totiž trpí postižením funkce srdce známým pod názvem chronické srdeční selhání, během kterého dochází k narušení přečerpávání krve. 

Salvadorova choroba je natolik vážná, že mu k záchraně nezbývá než podstoupit náročnou transplantaci srdce. Jeho stav se přitom od přijetí do nemocnice nezlepšil, ba naopak. Stále se horší. Zpěvák leží na jednotce intenzivní péče.

Z minulosti už má za sebou několik srdečních operací. Aby předcházel ohrožení života, musel brát léky a nesměl se na déle než týden vzdalovat od svého nemocničního zařízení. 

Salvador získal v Eurovizi historicky nejvyšší počet bodů. Jeho vystoupení...

Salvador získal v Eurovizi historicky nejvyšší počet bodů. Jeho vystoupení diváky i porotu dojalo.

Teď by se měl konečně dočkat operace, která mu díky vhodnému dárci zajistí spokojený život. Pohledný zpěvák je však smířený se svým osudem a dojemně se rozloučil i s fanoušky. Riziko smrti je při tak náročné operaci totiž vždy. 

„Nastal čas, abych své tělo odevzdal vědě,“ řekl. 

Zpěvák se stal během Eurovize absolutním miláčkem publika.

Zpěvák se stal během Eurovize absolutním miláčkem publika.

Salvador se svým vítězstvím v Eurovizi postavil na samotný vrchol, když získal historicky nejvyšší počet bodů ze všech ročníků soutěže. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:43 26. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  10
 • Trapas
  7
 • Super
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
 • Haha
  5
Komentáře