Nečekaná role s vážnou tváří Maigreta: Kdo všechno je vlastně Rowan Atkinson?

Přestože je Rowan Atkinson (63) schopný zahrát téměř cokoliv, celý svět si ho spojuje s rolí přihlouplého mouly Mr. Beana, díky které si vysloužil pověst jednoho z nejlepších komediálních herců na světě. Naposledy se i českým divákům FTV Prima předvedl v roli geniálního komisaře Maigreta, který patří spolu s Holmesem a Poirotem k nejslavnějším detektivním postavám.

Rowan Atkinson měl údajně odjakživa dar lidi kolem sebe rozesmát. Přesto neprahl po slávě a raději se dal na studia elektrotechnické univerzity, kterou také úspěšně dokončil. Chuť bavit lidi v něm ale převážila.

V roce 1979 pronikl do televize jako herec a scenárista zábavného pořadu BBC Žádné zprávy v devět, což byla parodie aktuálních událostí a zábavné skeče, něco ve stylu České sody. Jelikož byl pořad mimořádně úspěšný, přišla záhy role v kultovním sitcomu Černá zmije. Historický seriál dal vyniknout Atkinsonovu všestrannému talentu, a tak není divu, že pokračoval rolí Mr. Beana.

To se psal rok 1990, kdy se do toho Rowan rozhodl praštit a vzal si za ženu svou dlouholetou známost Sunetru Sastry, se kterou se potkal na natáčení pro BBC. Pár spolu má dceru Lily a syna Benjamina, a přestože působili jako nejstabilnější svazek v showbyznysu, v roce 2014 oznámili rozchod, který oficiálně zpečetili o rok později.

Zpráva překvapila hlavně jeho fanoušky, kteří v jeho manželství viděli ideální spojení. V té době si již dávno slavný a bohatý Atkinson nabrnknul Louise Ford, která je téměř o třicet let mladší. Jen o dva roky později prosáklo na povrch, že je Louise těhotná a „pan Bean“ se tak stane potřetí otcem.

Pro velký úspěch se Mr. Bean kromě seriálu objevil také v celovečerních snímcích, které se staly neméně populárními. Protože se Atkinson chtěl po dlouhé době vymanit z beanovské škatulky, začal pracovat na komediálních filmech s „akčním“ hrdinou Johnnym Englishem, což jsou parodie na Jamese Bonda.

A pro koho není potrhlý Johnny English, pro toho je vážný a hlavně geniální komisař Maigret, toho právě vysílá FTV Prima.

Kromě toho, že se Rowan Atkinson vypracoval v jednoho z nejuznávanějších evropských herců a po právu si tak užívá slávu a bohatství, je také velkým milovníkem luxusních aut. Vlastnil mimo jiné i luxusní McLaren F1 z roku 1997, který měl hodnotu kolem devadesáti milionů korun. Vůz Rowan nicméně doslova zrušil poté, co s ním havaroval. Atkinson má také zálibu v českých škodovkách, které si pořizuje a používá především na „běžné“ ježdění, naposledy se Londýnem proháněl ve vínovém superbu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 pondělí 6. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  36
 • Haha
  15
 • Cože
  14
 • Tvl
  11
 • Trapas
  9
 • Sladký
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat