Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Vojtkova manželka chce kompenzace od státu: Jste hamižní sobci, vyčetli jim lidé v reakci

  Roman Vojtek vyhrál první řadu StarDance. | foto: Tilen Vajt/Pavel Dvořák

  Lidé se začínají bát o své životy a o zdraví svých blízkých, ale manželku Romana Vojtka (47) Petru Vraspírovou (33) zajímá hlavně to, kde by jí mohli zaplatit peníze za zrušená představení. Přitom ona zrovna bídou netrpí a nemusí živit děti, tak jako některé její kolegyně, které nemají po boku známého herce, jemuž se peníze teď sypou především z reklamy. Lidé to její fňukání nenechali bez povšimnutí a docela jí naložili.

  Muzikálová zpěvačka Petra Vraspírová, která se proslavila především jako partnerka slavnějšího kolegy Romana Vojtka, brečí na sociálních sítích, že nebude mít co jíst poté, co se zavřela divadla, aby se zabránilo šíření koronaviru. 

  Myslela si, jak jí všichni budou obdivně tleskat, že teď řekla tu pravdu. Jenže se dočkala pořádné smrště, kterou nečekala. Co všechny zvedlo tolik ze židle?

  „Jak to, že dávají rozkazy pod pokutou, berou práci tisícům lidí, ale nejsou schopni finančně zabezpečit své občany, když platíme férově takové daně a mnozí DPH,“ píše Petra. 

  „Nejde jen o herce, ale všechny malé soukromé sektory. Proč má za této situace platit v jiném případě zaměstnavatel? Jak to, že se jich to nahoře vůbec nedotkne?“ dodává.

  Jenže tím zvedla ze židle nejen „obyčejné“ lidi, ale i samotného Libora Boučka (39). Moderátor moc dobře nepochopil, co tím chce Petra říct.

  Romanovi to s Petrou nesmírně sluší.

  Manželé nemají do kapsy zrovna hluboko.

  „A jaké ministerstvo konkrétně? A nejsou ohroženi i ti, co mají vystupovat? Copak nemáme rezervu na pár týdnů? Žili jsme v nejlepší době naší doby a to přece velí mít aspoň trochu rezervu. Myslím, že vzhledem k vážnosti situace je kompenzace fakt aut,“ reagoval Libor a nebyl sám.

  Lidé, co dobře sledují Instagram Petry či jejího manžela Romana, už mohli zjistit, že tento manželský pár je mistrem v barterování věcí, tedy že většinu z toho, co nosí, kam jezdí, ale i potraviny mají vyměněné za reklamu na sociální síti. 

  Už jsou svoji.

  Petra dostala pořádnou „čočku“.

  „Teď vám jde o honoráře, ale kdyby se vám nedej bože nakazila půlka rodiny a ležela v kritickém stavu v nemocnici, poté bych byla zvědavá na vaši reakci... Ach jo, opět se projevil český hamižný národ... Nemáte jezdit na drahé dovolené a máte mít vytvořené finanční rezervy právě pro tyto případy. Finanční gramotnost už je dnes běžnou součástí výuky na základních školách. Poklona,“ vytkla jí další ze sledujících evidentně svatební cestu na Maledivy.

  Nakonec se do té smrště, kdy na Petře nenechali nit suchou, vložil její choť, který se pral za manželku jako hladový vlk. 

  „Nejde jen o nás dva, i když jsme ze dne na den bez práce, ale o princip. Lidi nemůžou do divadla, ale můžou do obchodních center, metra, MHD, vlaků, letadel. A jde taky o naše kolegy, kteří třeba nemají takový ‚ksicht‘ jako já, musí platit hypotéky, živit rodiny a zakázali jim pracovat bez toho, aby jim nabídli nějakou kompenzaci,“ musel herec připomenout fakt, že on je přece ten slavný. 

  Možná by bylo lepší držet se stranou, nedělat ze sebe chudáky a držet se nařízení, jež musí dodržovat každý z nás. Nikdo přece nechceme, aby se koronavirus šířil dál.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz