jít naiDNES.cz

Za smrt na Orlíku bude trest! Kolik hrozí příteli dceři Genzera a Finkové?

Viktorie se svým devatenáctiletým přítelem. | foto: Profimedia.cz

Nejistota a zoufalství, to jsou pocity, které musí prožívat dcera baviče Richarda Genzera a zpěvačky Lindy Finkové Viktorie. Její přítel totiž ve čtvrtek předstoupil před soud, kde se zpovídá z usmrcení z nedbalosti.

Hned několika lidem se 10. července loňského roku v mžiku změnil život. Právě tento osudný den totiž obžalovaný devatenáctiletý Christoph Steinert svým vodním skútrem usmrtil osmnáctiletou dívku, která si na přehradě Orlík vyjela s přítelem na pramici. Zatímco rodiče dívky se se smrti své dcery budou smiřovat do konce života, Steinert, který je mimochodem partnerem dcery Genzera a Finkové, stanul poprvé před soudem.

Byl to mžik. Pouze jsem ubral plyn a pak došlo ke srážce,“ popisoval tragédii Steinert, který odmítá, že by jel rychle. Prý maximálně 40 kilometrů za hodinu. To se ale neshoduje s výpověďmi ostatních svědků. „Myslím, že jel tak šedesát a podle mě si chtěl skočit,“ oponoval mu ve své výpovědi kapitán parníku Zvíkov Jaroslav Antropius.

Proti partnerovi dcery Richarda Genzera a Lindy Finkové mluví i výpověď dalšího ze svědků, a to přítele usmrcené dívky. Ten je totiž přesvědčený, že Steinert zazmatkoval, proto došlo ke střetu. I státní zástupce Zbyněk Polívka je toho názoru, že kdyby Steinert dodržoval pravidla plavby, střetu by se mohl vyhnout.

Ve prospěch Steinerta vypovídal naopak jeho spolujezdec Tomáš Vladyka, který řekl, že Christoph jezdil velmi opatrně. „Pramice se před námi objevila v setině sekundy,“ sdělil Vladyka.

Bude partner Viktorie Genzerové Christoph obviněn z usmrcení z nedbalosti osmnáctileté dívky nebo soud uzná jeho nevinu? To ukáží až další líčení. Zatím ale kromě jeho spolujezdce všichni svědci svědčili v jeho neprospěch.

V jeho prospěch hraje fakt, že před jízdou nepožil alkohol.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 5. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  16
 • Trapas
  14
 • Tvl
  11
 • Haha
  9
 • Cože
  8
 • Sladký
  7
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře