Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Richard Chlad pro Expres o luxusních autech: Který vůz mu v jeho sbírce ještě chybí?

  Miliardář Richard Chlad (61) si k Vánocům nadělil luxusní Rolls-Royce Cullinan. Vášnivý milovník drahých automobilů se pro Expres rozpovídal o tom, kolik aut má aktuálně ve své bohaté sbírce. „Teď jich mám lehce přes třicet,“ řekl s úsměvem zámožný podnikatel, který zároveň prozradil, jaké další auto by si chtěl jednoho dne pořídit.

  O Richardu Chladovi (61) je známo, že miluje nejen půvabné ženy, ale především ta nejdražší a nejluxusnější auta. Doma v garáži jich má už několik desítek.

  Koncem loňského roku si do sbírky pořídil přepychový model Rolls-Royce Cullinan, jehož cena se ve standardní výbavě pohybuje kolem 8 milionů korun. Známý podnikatel si na jedno z nejdražších SUV nechal přidat nejen své iniciály, ale také iniciály své manželky.

  „Je to opravdu skvělé auto a už jsem si ho měl koupit před třemi lety, takže díky paní Pirátové Richterové (Olga Richterová pozn. red.), která mě k tomu trošku donutila, k tomu daňovému výtržnictví, tak jsem rád, že jsem si to auto opravdu pořídil,“ sdělil Expresu známý byznysmen, jenž si na jedno z nejdražších SUV nechal přidat nejen své iniciály, ale také iniciály své manželky.

  Richard Chlad má ve své sbírce více než třicet aut. „Pravidelně jezdí asi pět nebo šest aut a ten zbytek jsou opravdu sběratelská investiční auta, takže ty opravdu jezdí jen jaro až podzim“ uvedl.

  Richard Chlad s manželkou Annou

  „Když je potřeba, tak podle toho ta auta beru. Anebo když mě třeba někdo ukecá, jako třeba zítra na Vestec, tak tam s sebou táhnu Buggati jak raritu,“ doplnil vášnivý sběratel aut, v jehož sbírce chybí ještě pár vysněných modelů.

  „Určitě tam ještě jedno dvě auta jsou. Pořád mluví o Porsche Carrera GT, ale v tuto chvíli to asi nehrozí. A myslím si, že by mě už zabili i na firmě,“ smál se úspěšný miliardář.

  S Richardem Chladem jsme se pobavili také na téma závist a ženy, které jejich muž neživí. Více informací se dozvíte ve videu v úvodu článku.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...