Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
 • Premium

  Získejte všechny články mimořádně
  jen za 49 Kč/3 měsíce

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Richard Chlad: Fico dělá správné kroky a liberálové brečí. Kdo mi sáhne na auto, něco uvidí

  Jsou dlouholetými přáteli, kromě dalšího je pojí láska k autům. A také politické názory. Richard Chlad přijel až z Tenerife proto, aby Filipa Turka podpořil v jeho kandidatuře do Evropského parlamentu, což ostatně dělá už několik posledních týdnů, jak prozradil v rozhovoru pro Expres.cz. Ptali jsme se ho i na bouři, kterou odstartovalo jeho pozitivní vyjádření na adresu slovenského premiéra Roberta Fica, či na novou SPZ jeho Rolls-Roycu, která je jasným vzkazem všem ekologickým aktivistům.

  Můj Instagram je poslední dobou spíše Instagramem Filipa Turka, vtipkuje Richard Chlad o tom, jak podporuje svého kamaráda v kandidatuře do Evropského parlamentu. Jak ale Expresu známý miliardář prozradil, není to zdaleka vše.

  „Mám z toho strašnou radost a Filipa maximálně podporuji. Samozřejmě jsem přispěl finančně, také výrobou billboardů a dalšího materiálu. A opravdu věřím, že se mu to povede. Ty reakce jsou pozitivní, ale samozřejmě musí hlavně všichni jít volit,“ říká Chlad.

  Velkého milovníka motorismu jsme potkali právě na fundraisingové párty Filipa Turka. Dorazil tam se svou půvabnou manželkou Annou a potkal se s celou řadou známých. Ale i neznámých. Zeptali jsme se ho například na Roberta Šlachtu, někdejšího šéfa ÚOOZ, který svého času šel i po byznysmenech, se kterými se Richard Chlad zná.

  „Předpokládám, že se tu dnes seznámíme. Hodně známých mě kontaktovalo, také lidé na Instagramu se ptali: Proč Přísaha? Možná je to svým způsobem kontroverzní osoba, stejně jako já, byť pan Šlachta byl na straně zákona, ale já říkám, že to je sňatek z rozumu, to je prostě politika. Jsou to věci, které se dějí a já věřím tomu, že ve finále budou k dobru. Mně pan Šlachta není nesympatický a nikdy jsme si nic neudělali,“ popisuje známý byznysmen.

  Filip Turek, Richard Chlad

  Zeptali jsme ho také na SPZ jeho luxusního Rolls-Royce, která zní jednoduše: EKO TEROR. Jestli totiž někdo zelené aktivisty nemusí, pak je to právě Richard Chlad.

  „Ekologický a jakýkoliv zelený teror prostě nesnáším a tahle espézetka prošla. Není to o tom, že chci někoho svým autem terorizovat, ale jsem opravdu naštvaný na všechny, kteří nám vstupují do života a snaží se nám diktovat, jak máme žít, co máme dělat, v čem máme jezdit, co máme jíst a podobně. Vždyť to je strašné,“ říká Chlad.

  Před klinikou stála luxusní auta.

  A že by si snad jeho auto vzal nějaký ekologický aktivista na paškál? Toho se podle svých slov rozhodně nebojí.

  „Ať to někdo zkusí a uvidí, co by se stalo. Jsou tam kamery, a kdybych ho načapal, tak bych asi úplně zdrženlivý nebyl. Pořád ještě nejsem třasořitka před důchodem. Může to samozřejmě nějakého idiota napadnout, ale doufám, že ti lidé mají dostatek sebereflexe, aby to neudělali,“ popsal se smíchem.

  Filip Turek s darem od Richarda Chlada

  Co říká na kritiku v souvislosti s příspěvkem o Robertu Ficovi, kterého pochválil za zvýšení daní? A jaký dárek od něj Filip Turek dostal, aby si ho mohl vystavit v kanceláři v Bruselu? Na celý rozhovor s Richardem Chladem se podívejte v úvodu článku!

  Fotogalerie