jít naiDNES.cz

Režisér Soukup v dluhové pasti. Bílá s Krampolem musí počkat!

Petr Soukup nezaplatil Lucii Bílé a Jiřímu Krampolovi za jejich dobře odvedenou práci. | foto: Koláž Expresu

Režisér Petr Soukup nemá určitě klidné spaní. Spolupodílel se totiž na vzniku pořadu ke stému výročí vzniku Československa, a ačkoliv byl pořad již odvysílán, řada známých tváří svůj honorář dodnes neviděla. Expres mluvil přímo se Soukupem, který dluhy přiznává a vzkazuje, že brzy zjedná nápravu!

Má vlast – galavečer ke 100 letům republiky. Tak se jmenuje pořad, kterého se Petr Soukup ujal nejen jako režisér, ale i coby výkonný producent. A sám nyní přiznává, že podobnou chybu znovu neudělá. 

Ačkoliv se hodinový pořad, který moderoval Martin Dejdar a účinkovali v něm Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá, Eva Pilarová, Meky Žbirka, Jaromír Nohavica, Michal Malátný či slovenská kapela No Name, již odvysílal, řada účinkujících z řad slavných osobností dodnes svůj honorář neviděla.

„Netuším, co se stalo, ale pravda je taková, že ty peníze nejsou. Mám podepsanou smlouvu s režisérem Petrem Soukupem, se kterým jsem mluvil před čtrnácti dny a říkal, že to vyřeší. Stát se může cokoliv. Třeba došlo ke zpoždění plateb od sponzorů. Sám nevím, kdo to financoval. Důležité ale je, že Jirkovi Krampolovi jsem peníze vyplatil ze svého a nyní čekám, až mi je vyplatí pan Soukup,“ sdělil nám manažer Jiřího Krampola Miloš Schmiedberger s tím, že Soukupa zná spoustu let a považuje ho za naprostého profesionála. 

„Má za sebou velkou kariéru, myslím, že se to vyřeší,“ uzavřel.

Manažer Lucie Bílé Jiří Kouble nebyl tak sdílný. Z jeho slov je ale zřejmé, že peníze vyplacené také ještě nemají. „Nebudu to komentovat. Je to mezi Agenturou 44 a Petrem Soukupem. Na všem jsme ale domluvení,“ sdělil nám stroze Kouble s tím, že by nebylo profesionální říkat víc.

Mezi šťastlivce patří Jiřina Bohdalová, jíž byl honorář vyplacen. „Jelikož se o mé účty stará můj vnuk, tak jsem se musela informovat, ale musím říct, že já mám naštěstí honorář proplacený,“ svěřila se nám herečka.

Vyjádření se nám podařilo získat i od Petra Soukupa, který se zodpovědnosti nevyhýbá, naopak! „Vznikl problém s mým partnerem. Do konce února bude vše zaplacené. Stalo se to z důvodu, který neznám. Já jsem ten pořad nevymyslel ani nefinancoval. Byl jsem jenom výkonným producentem. Jediné, co nyní řeším, je, aby mi zaplatili a já mohl vyplatit zbytek dluhu. Kromě Jiřiny Bohdalové je ale například již zaplacený i Karel Šíp. Někteří mají zaplaceno, jiní ne. Jsou interpreti, se kterými jsem se domluvil, že počkají,“ oznámil nám Soukup s tím, že v byznysu jde o běžnou praxi.

„Devadesát procent akcí proběhne v pohodě, ale deset procent se musí do zdárného konce dotlačit. Já jsem ten pořad vyráběl pro jiného producenta. Většinou si ty pořady ale vyrábím pro sebe a asi do budoucna u toho zůstanu. Tohle mě totiž nebaví,“ uzavřel Soukup, jehož jsme se zeptali, zda je pravda, že v pozadí pořadu má stát bývalý mluvčí Václava Klause Petr Hájek.

„To nebudu komentovat. Mám totiž podepsanou smlouvu o mlčenlivosti. Není to ale tak, že bych si koupil ferrari,“ uzavřel Soukup, který zněl dost nešťastně.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:15 5. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  25
 • Super
  18
 • Cože
  12
 • Haha
  9
 • Tvl
  8
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat