Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Koukalová & Konečný: Jak se rozpadlo kulturní manželství Třeštíků, sběračů lajků za rozchod

  Tomáš a Radka Třeštíkovi | foto: Facebook Tomáše Třeštíka

  Fotograf Tomáš Třeštík oznámil na Facebooku rozvod se svojí manželkou Radkou. Jenže vy, co si dobře jejich historii pamatujete, víte, že už jeden „rozchod“ proběhl, a to pod značkou Mastercard, kdy Radka na reklamní cestě po Evropě oznámila trhliny ve vztahu, které by měla zalepit platební karta. Obecně to registrujeme jako jednu z nejtrapnějších událostí společenské scény, mezi něž se řadí falešný rozchod Dary a Rytmuse kvůli reklamě na žvýkačky a vymyšlená svatba Lucie Bílé, což byla reklama na nějakou ušmudlanou restauraci.

  V té době, kdy se celý internet smál trapasu roku s Mastercard, nikdo netušil, jak velké problémy tihle dva mají a jaké se za letenskou pohodou skrývají věci, o nichž věděli jen zasvěcení. Ten druhý a už definitivní rozchod vypustil Tomáš Třeštík způsobem jemu vlastním: Hej děcka, my jsme šli od sebe, vy ale nemusíte smutnit... Tím si naběhl na internetové vidle a určitě tím nepotěšil dámy, protože z jeho statusu to vypadá, že tohle manželství muselo být peklo, ani se ženě neobtěžoval poděkovat za společně strávená léta.

  Podle našich informací spolu netvoří pár už od září, kdy Radka Třeštíková poté sbalila děti a odjela na hory, zatímco Třeštík dělal, že to má na háku. Přitom se ale stihl u známých svěřit, jak je ta Radka hrozná.

  Evidentní je to i z jejich odlišných statusů. Tomáš měl potřebu napsat druhé Psohlavce o tom, jak jim to nešlo a trápili se, zatímco Radka se omezila jen na „bude nám fajn“. Jediným tímto vyjádřením dala najevo minimálně pro veřejnost, že je nad věcí. Tomáš Třeštík je členem kulturní rodiny, kdy všichni bydlí v jednom domě a považují se za letenskou partu s miniaturním balkonem. Byt manželů Třeštíkových byl spíše artefaktem toho, co má rád, ale zřejmě už ne toho, kde by chtěla máma s dětmi žít. V mejdanovém sídle si podávaly ruce roztodivné celebrity, ale že by to bylo dvakrát vhodné pro rozrůstající se rodinu, to se asi říct nedá, což byl asi jeden z kamenů úrazu.

  Ze začátku to asi mohlo vystudovanou právničku Radku nadchnout jako vstupenka do velkého světa, protože jak píše Třeštík ve své knize Po povrchu, to ona si ho vyhlídla na Facebooku, kde se mu ozvala. V normálním světě by se tihle dva asi nepotkali, oba pocházejí z jiného prostředí, a jestli vám to už teď připomíná Sáru Saudkovou a Jana Saudka, jste doma. Radka chytla na svůj háček tu lepší rybu a Tomáše asi zaujalo její upnuté tričko s číslem, v němž běžela půlmaraton. Pak to šlo ve zrychleném řízení, chození skoro vynechali, rovnou svatba, stěhování do letenského sídla. Nakonec není divu, že z toho ten dravější těží.

  Radka se nedává cestou právničiny, ale brzy vstupuje do mediálního světa vydáváním svých ženských limonád, kdy pro náročného čtenáře je to asi nuda, ale chápeme, že to uspělo.

  Neukotvený zevlák se ocitá na vedlejší koleji a hvězdou je ta, která do umělecké letenské rodiny přišla zvenku. Třeštík, jenž se dříve pohyboval v podivných klubech ve společnosti lidí, jako je výtvarník Černý a spol., se najednou ocitá na klasických celebritních večírcích. Radka si ho pomalu předělává ve svůj obraz, který vede až na Floridu do podivné společnosti kolem Zuzany Belohorcové a jejího partnera Hájka a ke StarDance, kdy je Radka jednou z favoritek a Tomáš jako její občasný doprovod.

  K tomu vedla jejich cesta přes reklamu s Mastercard, kdy bohyně maminek na Facebooku kývla na nejblbější marketing celé historie českého internetu, na jehož konci se jim řehtala celá země. Ani jeden z nich tuhle situaci nezvládl, už v té době kolovaly neskutečné zvěsti o tom, že Tomáš se zmítá mezi lahví a vztahy, že Radka mu otvírá Facebook a maže zprávy a výhrůžky rozchodem jsou na denním pořádku.

  Není to tak dávno, kdy jsme psali, že tyto mediální páry, kdy dva dělají, že jsou jeden, skončí rozchodem stejně rychle, jako začaly. Vždycky je pak otázka, kdo z nich jako první kopne do vosího hnízda, jestli to je ten talentovanější a prohnanější, nebo ten na druhé koleji, co už nesnese dívat se na to, jak je ve vleku. Podle nás byl tohle ukázkový případ, kdy Radka zjistila, že manžela už zase tak nepotřebuje, rozhodně ne tedy jeho jméno, protože z cizího si udělala svoje. Možná vydělává více než on, zná showbyznys a hlavně důležité lidi v něm, je bystrá, inteligentní, velmi chladná a konstruktivní, což znamená, že dokáže každou příležitost využít lépe než bohémský Tomáš.

  Ten teď tak trochu ve svém statusu o rozchodu pofňukává, ale dlouho sám nebude. Z případných finančních problémů mu pomůže slavná rodina, jíž velí máma, dokumentaristka Helena Třeštíková, a záda jí kryje její dcera, politička Hana Třeštíková, takže chtivé holky zase začnou mít kolem Tomáše pré. Vliv silné matriarchální rodiny je znát, ostatně když do Googlu zadáte jen příjmení Třeštíková bez křestního jména, Radka vám vyjede na první dobrou, což nemusí být pro někoho dobré rozložení sil.

  Nicméně i když se tak děje, není dobré veřejně prezentovat prohlášení o tom, že žijete v něčem, co vás dlouhodobě nedělá šťastnými, jako to Tomáš ve svém statusu napsal. Dal tím jen najevo, že v této dvojici je slabším on, protože štěstí záleží na každém z nás a není to o tom, že nám ho někdo jiný dokáže zařídit.

  Jediná škoda konce tohoto tandemu je v tom, že jeho máma o nich nenatočila sběrný dokument, protože by to byla fantastická studie jednoho mediálního páru s poučením pro ostatní, kteří si myslí, že když jsou dva, na reklamě více vydělají a lidé je o to budou mít raději.

  Za rok se rozpadnou jako tihle a my jim s radostí věnujeme další komentář.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 6:46 středa 25. srpna 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   59
  • Trapas
   21
  • Haha
   17
  • Tvl
   7
  • Sladký
   5
  • Cože
   4