Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Koukalová & Konečný: Rodí se nám tu nová kategorie 2 v 1, české celebrity válcuje komplex Yoko Ono

  Richard a Karin se chlubí oceněním Czech Social Awards. Jak moc je ale jejich počínání na sociálních sítích inspirativní? | foto: Instagram Richarda a Karin

  Jestli jste to nepostřehli, vzniká nám tu nová kategorie 2 v 1, instantní identita dvou hlav. Nejslavnější a čestný výkop mají Richard Krajčo s manželkou Karin, následují ezopoutníci Tomáš Klus a Tamara, a kdyby toho bylo málo, ještě vždycky je možnost svoje partnery prodat v Prostřenu.

  Sociální sítě celebrit zažívají nový trend dvojic, kdy jeden je vždycky ten známější, talentovaný a schopný vydělat víc peněz, ale z nějakého záhadného pocitu viny tlačí před sebou kouli na noze a dost často si klade obchodní podmínky, že když já, on taky. Ti slavní a schopnější jsou vždycky v submisivní poloze a tvrdí, že by bez partnera nic nedokázali a je pro ně múzou, inspirací a rozhodně je morálně vyšší osobou.

  Absolutní prim v tomhle má Krajčo, kdy jeho třetí manželka Karin Babinská kromě toho, že dělá všechno, co se týče kapely Kryštof, vystupuje v jeho videích na TikToku a Instagramu jako vzácný host. Musíme počkat, až se Karinka upraví, Karinka ještě nemůže, dopisuje teď knihu a tu si musíte koupit. Pak se na scéně objeví Karin v tričku Kryštof a začíná upocená tlačenka.

  Vlnu youtuberingu, kterou jsme těžko snášeli u dětí, letos během karantény naprosto převzali dospělí. A to, o čem jsme si dříve mysleli, že dělají puberťáci na TikToku, naprosto převzali tihle dva. Vyhrávají ceny za to, že nahrávají videa o prdění nebo o tom, jak Krajčo tancuje v holčičích kalhotách nebo jak pekli perníky ve tvaru penisů a vagin.

  via GIPHY

  Byznys model, kdy se jedna slavná osoba snaží do popředí vytáhnout tu neslavnou a zařizuje reklamy na oblečení, focení a zpívání, je nejviditelnější také u Klusových, kdy je tady Tamara, pak Tamara, pak ještě Tamara a za ní nadaný písničkář Tomáš. Řekli byste si, že to je vcelku jedno, jak to mají ve vztahu uspořádané, ale u těchto lidí pak začíná být problém v umělecké rovině. Klus si přibral svou ženu, která sama o sobě nedokázala prorazit, jako druhou zpěvačku a vystupují spolu. Nikdy se to neobejde bez moralistických žvástů a posílání duhy, přičemž Klus prorazil sám jako rebelant s jazykem ostrým jako břitva a jeho verše ťaly do všeho politicky živého, zatímco nyní vystupuje ve feministické póze matky a superrodičky.

  Komplex Yoko Ono a pocitu dluhu

  Stále se opakuje Yoko Ono komplex, tedy vzít svou holku do klipu, protože je to moje holka, a týrat publikum vyděračskou písničkou, která nemá se sólovou tvorbou nic společného. Český Instagram má kandidáty na slavnou prenatální fotku napodobující tuto dvojici a divíme se, že to ještě nikoho nenapadlo. Horší je, že Yoko Ono komplex se začíná přenášet na muže, kdy jsme nuceni seznamovat se s partnery, kteří jsou ženami dotlačeni do byznysu, což se projevuje nejen v reklamě, ale jde to už i do televize, jako když nás teď bude čekat speciální Prostřeno. Vařit bude partner od fotografky jídla Kamu Robi (Robert, Robin) Chad, který je spoluvlastníkem společnosti propagující jeho partnerku. Jeho činnost na Instagramu je fotit se s ní, držet ji za prsa a dávat na odiv styl: Podívejte se, jak žiju, a přitom nepracuju. To je jejich společný obsah. Má jen 27 tisíc followerů, tak je potřeba mladému trochu pomoci s popularitou.

  Vzniká tu vztahová disproporce, kdy má úspěšnější partner s talentem pocit dluhu vůči neobdařenému partnerovi a naprosto nesoudně ho tlačí dopředu. Ten úspěšnější má tendenci podělit se o vlastní dosaženou slávu s průměrnými lidmi, kteří by na jejich úspěchy sami nedosáhli, ale každý z nás má na tomto světě nějakou roli, i kdyby to znamenalo stát jeden krok vzadu a podporovat toho talentovanějšího a úspěšnějšího, což moc dobře znají například muži i ženy, kteří žijí s úspěšnými politiky.

  Podléhají tomu i samotní novináři, kteří pak dělají s těmito lidmi sáhodlouhé rozhovory o tom, jaké to je žít vedle úspěšných lidí a pomáhat jim se slávou. Často se taky stane, že jsou dotlačeni do rozhovoru s oběma partnery, ačkoliv o toho druhého nemají absolutně zájem a vědí, že ani čtenáře něčí partner dvakrát netankuje, přesto raději svolí k trýznivému interview ve třech, než aby přišli o toho slavného. Vezměte si například, jak těžké to mají samotné děti talentovaných a nadaných lidí, jak je pro ně složité zvládat život v jejich stínu. Teď se to ještě znásobí, když si maminka nebo tatínek taky chce nahonit lajky, ačkoliv nemají ve svém vínku nic, co by mohli prodat. Se slávou je spojena ztráta soukromí a celebrity si na to dost stěžují, pak je tedy ale nepochopitelné, že do tohoto světa tahají méně úspěšné partnery, ze svého soukromí dělají merchandising, prodávají ho na Instagramu a pak pláčou oba, že je média nenechají na pokoji.

  Identita dvou hlav v naději, že se vydělá víc peněz

  Praktickým příkladem partnerského nepotismu je pak moment, kdy „ten druhý“ partner dokonce dostává i lepší práci jen proto, že žije s někým slavným a úspěšným. Zakladatelem je praotec Mareš s manželkou Monikou, stále platí za nejvíc inkasující pár i v kategorii cestování, kdy Leoš popíše vybavení hotelu a Monika dá na Instagram fotky v póze: Dělám, že nevím, že mě někdo fotí. Otázka ale je, co s těmito lidmi obecně bude, když se pár nebo manželství rozpadne.

  Vzpomeňme si na první partnerské obchodníky 90. let Jana Saudka a jeho manželku Sáru, kdy Sára se vypracovala na ředitelku jeho života a majitelku jeho negativů a celá láska a trable s protežováním netalentovaného partnera skončily u nekonečného soudu. Jan Saudek o sobě napsal film, jak ho jeho bývalá žena okradla o jeho jméno, pro něj to má ale zdárný konec v tom, že po ní pes dnes neštěkne. Saudek musel na stará kolena začít od nuly, než se po letech tahanic dostal ke své životní práci, ale pořád je to náš nejslavnější fotograf, zatímco Saudková vystupovala v roli tlačeného partnera, kdy identita dvou lidí se spojila v jednu tak silně, že přebrala jeho umělecký styl, zatímco z každé její fotky bylo jasné, že nemá nejen vášeň, ale ani ten potřebný talent.

  Starat se o svého partnera, který nemá do kolébky naloženo stejně jako vy, je sice hezká věc, ale u umělců se tím nakonec devalvuje jejich vlastní hodnota, kdy si třeba chceme koupit lístek na Kluse, ale nekoupíme, protože my nechceme poslouchat, jak tam vedle něho kvílí Tamara, na niž jsme nepřišli. Ostatně myslíte si, že by Klusová někdy prodala svou „knihu“, což je prázdný sešit za pět stovek, kdyby se nejmenovala Klusová? Jiní světoví autoři píší své složité romány i několik let, hledají správná slova a dopodrobna studují prostředí, v němž se jejich příběhy odehrávají, zatímco tady stačilo jen mít jméno talentovaného a slavného manžela. Stejně jako se rádi podíváme na to, jak vaří talentovaní kuchaři, a není třeba do svých skvělých filmů obsazovat svoje přítelkyně, jejichž herecký talent byl vytesán v konjunkci dřeva a kamene.

  Když dva dělají totéž, není to totéž. Stát stranou není žádná ostuda, seberealizace vlastní cestou je sice vždycky složitější, ale o to větší je odměna na jejím konci.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 22:50 pondělí 12. dubna 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   464
  • Trapas
   51
  • Tvl
   39
  • Haha
   32
  • Cože
   32
  • Sladký
   30

  Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

  Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

  Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

  Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

  Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

  Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz