jít naiDNES.cz

Gudas o nechtěném přestupu: Hokejisté jsou prodejné zboží, na to si musíme zvyknout

Slavný hokejista z NHL Radko Gudas (29) je sice žádaným sportovcem, ale ani slavné příjmení mu nezaručilo to, aby ho klub nevyměnil. Kdo by čekal, že se z toho drsňák z ledu bude hroutit, mýlil by se. Bere to jako další životní etapu, i když není lehké si připustit, že jste vlastně „prodejné zboží“.

Radko Gudas je jedním z nejlepších českých hokejistů, který reprezentuje naši zemi nejen na mistrovstvích světa, ale také v zámořské NHL. Svým drsňáckým chováním je proslulý, ale v soukromí je to opravdový sympaťák, který by se pro své nejbližší a rodinu rozdal.

I proto ho trápilo, když ho klub Philadelphia Flyers vyměnil a musel odejít do Washingtonu Capitals. Jeho žena čeká třetí dítě, stěhovat se s dalšími dvěma a zařizovat nový domov není to, po čem by tolik toužil. 

„Zamrzelo mě to, ale beru to jako další životní etapu, kterou jako rodina zvládneme. I když to stěhování nebude jednoduché, ale zase si zkusíme žít někde jinde. Hlavně chci zařídit bydlení co nejdříve, aby se prcek narodil do zařízeného domova,“ rozpovídal se sympatický hokejista. 

Změna klubu ho mrzela i tak trochu kvůli tomu, že si myslel, že ve Flyers vydrží co nejdéle. Přece jen tam měl kamarády Jakuba Voráčka a Michala Neuvirtha. 

„Děti si na strejdy zvykly, teď je budou mít dál. Ale snad se budeme i tak navštěvovat. Spíš je občas těžké si zvyknout na to, že můžete ze dne na den změnit klub. Jsme tak trochu prodejné zboží, ale i na to se dá zvyknout, já jsem odmala žil v hokejovém prostředí, takže nad tím musím mávnout rukou a jít dál,“ dodal Radko.

Ten si teď s rodinou užívá v Česku, kde už pomalu začíná letní přípravu. Tu ze srdce nenávidí. „Neznám nikoho, kdo by ji měl rád,“ smál se Radko a uzavřel vyprávění. 

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat