jít naiDNES.cz

Hokejista Smoleňák myslí na zadní vrátka: Začal podnikat s dětským zbožím, přemýšlel i o školce

Hokejový bouřlivák Radek Smoleňák (32) na někoho může působit jako „namachranový“ sportovec, který chce všem dokazovat, jaký je borec. Když ho poznáte blíže, zjistíte, že je zdaleka jiný než na ledě. O své budoucnosti, ale o i stinných stránkách se sympatický Radek rozpovídal před kamerou Expresu.

Býval to velký pařmen, který miloval večírky a sličné dívky, užíval si života a slávy. Jenže sám říká, že tohle už není nic pro něj, dokonce už nechodí skoro ani do hospody.

„Občas zajdu na pivo, ale já už nikam nechodím, myslím, že jsem si toho užil už dost. A těch mejdanů taky bylo. To by bylo na dlouhé vyprávění, ale tak jsme byli mladí kluci,“ smál se Radek Smoleňák.

Nezklidnil ho jen věk, ale i manželka Hana Věrná, s níž má dvouměsíčního synka Samuela. Z něj je hokejista tak „poprděný“, že se nad ním neustále dojímá.

„Já už se těším na takové ty různé besídky, až bude mít ve školce a podobně. To budu řvát od začátku do konce. Jsem taková plačka, každý se mi za to směje. Já bych se brečením mohl i živit,“ řekl s humorem sobě vlastním.

I rodina ho „donutila“ přemýšlet, co bude, až skončí s hokejem, čemu by se chtěl věnovat. I když by ještě pár let hrát chtěl, když mu to zdraví dovolí.

Na rozhovor do Expresu přišel Radek se svým chlupatým parťákem Dustinem.

Na rozhovor do Expresu přišel Radek se svým chlupatým parťákem Dustinem.

„Já budu rád, když ještě tak pět let budu hrát. Ale samozřejmě myslím, co bude pak. Byl bych hloupý, kdybych nad tím neuvažoval. Proto jsme si se ženou před časem založili e-shop Maybebaby.cz, kde nabízíme vybavení do dětských pokojíčků. Baví nás to a už přemýšlíme o něčem dalším, dokonce jsme pomýšleli i na školku, milujeme děti“ pokračoval ve vyprávění sympatický Radek.

Sám přiznává, že dost peněz z hokeje ušetřil, protože není marnotratný a neutrácí za luxusní auta ani nehází výplatu do výherních automatů.

„Nikdy jsem nepochopil, co na tom ti lidi mají, že koukají na to, jak to bliká. Jsem rád, že to šlo mimo mě. I to, co se aut týká. Já jim nikdy nerozuměl, jsem rád, že umím dát vodu do ostřikovačů. Sám teď jezdím starší X5, která už má dost, ale dokud auto slouží, nemá pro mě cenu ho měnit,“ smál se Radek.

Ten už uvažuje o tom, co bude po hokeji.

„Chtěl bych určitě u sportu zůstat. Buď být trenérem, ale na malé děti bych neměl trpělivost, takže asi radši s dospělými, nebo dělat manažera. Ještě uvidím, co přijde,“ dodal s úsměvem hokejista.

Dříve vyhledával jinou zábavu, teď je hokejista nejšťastnější se svou rodinou.

Dříve vyhledával jinou zábavu, teď je hokejista nejšťastnější se svou rodinou.

Sám přiznává, že to s ním občas není jednoduché. Je totiž hodně výbušný, impulzivní a nemá trpělivost. Tu ho učí jeho malý synek.

„Sam mě učí být trpělivějším, ale jinak mi to moc nejde. Rád bych se těch špatných vlastností zbavil, ale zase na druhou stranu mám i kladné vlastnosti, jsem spolehlivý a zodpovědný,“ ukončil vyprávění jeden z nejlepších českých hokejistů, který momentálně hraje za Mountfield Hradec Králové.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat