jít naiDNES.cz

Archie znamená věrný! Meghan a Harry nebudou synka vychovávat v královském duchu

Od narození syna Archieho Harrisona sice uběhly pouhé tři dny, princ Harry (34) ale musel opět naskočit do pracovního kolotoče, povinnosti prostě nepočkají. Vévoda ze Sussexu, který odletěl ve čtvrtek ráno do Haagu, kde se setkal s princeznou Margriet a předsedkyní Invictus Games Mart de Kruif. Meghan Markle ale na synka nezůstala sama, velkou oporu jí je matka Doria Ragland.

Předtím než princ Harry vyrazil na plánovanou zahraniční návštěvu, předstoupil s manželkou Meghan před novináře se spícím dítětem v náručí. Harry novorozence nazval „uzlíčkem štěstí“. Vévodkyně ze Sussexu označila své mateřství za „zázrak“ a dodala, že jejich syn má tu „nejsladší povahu“. 

Na dotaz, kterému z rodičů se dítě nejvíce podobá, Harry odpověděl, že je na to ještě příliš brzy. „Jeho vzhled se mění každým dnem, kdoví?“ odpověděl.

Hoch je osmým pravnoučetem královny Alžběty II. a prvním dítětem prince Harryho a Meghan. „Jsme oba naprosto nadšení,“ řekl v pondělí před televizními kamerami princ Harry. 

„Bylo to nádherné, úplně neuvěřitelné. Jsem na svou ženu hrozně pyšný a jako každý otec a rodič, který o svém dítěti říká, že je skvělé, tohle miminko je úplně k zulíbání,“ dodal na adresu syna, který dostal jméno Archie Harrison Mountbatten-Windsor. 

„Archie je anglické dětské jméno. Jeho význam v angličtině zní: oblíbený, tedy věrný, odvážný, cenný. Harrison znamená Harryho syn, je to typické irské příjmení,“ vysvětlili šťastní rodiče. 

Jak poznamenala agentura AP, Mountbatten-Windsor je příjmení, které užívají někteří členové královské rodiny. Harry a Meghan prvorozenému synovi nedali žádný šlechtický titul. Jako syn vévody ze Sussexu, což je Harryho oficiální oslovení, mohl být syn například titulován hrabětem z Dumbartonu, což je další Harryho titul. 

Rozhodnutí Harryho a Meghan podle královského zpravodaje BBC jasně ukazuje, že dítě „nechtějí vychovávat příliš v královském duchu“.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:25 6. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  56
 • Trapas
  39
 • Sladký
  39
 • Haha
  36
 • Cože
  36
 • Tvl
  30
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat