Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Vlastní značka, vlastní personál, vlastní všechno. Důkazy, že Meghan opuštění rodiny plánovala

  Co všechno předcházelo megxitu? | foto: Instagram

  Časovaná bomba vybuchla. Ačkoliv odchod Harryho a Meghan od královské rodiny šokoval, při zpětném ohlédnutí se ukazuje, že k němu vévoda a vévodkyně ze Sussexu už dlouho směřovali. Což je o to horší, když si z peněz daňových poplatníků nechali vystrojit královskou svatbu. Jaké události naznačovaly, že dá páreček rebelů královně košem?

  Vlastní značka, vlastní PR firma, vlastní Instagram. Náznaků, že se princ Harry a vévodkyně Meghan plánují od královské rodiny trhnout, bylo hned několik.

  Začněme tím nejzásadnějším. Že je něco jinak, než jak by podle protokolů mělo být, se ukázalo 14. března loňského roku. Tehdy se objevily první zvěsti o tom, že to mezi bratry Harrym a Williamem vře.

  Vrcholem těchto spekulací bylo, když se Harry s Meghan rozhodli oddělit od Kensingtonského paláce a založit si vlastní královskou domácnost. Pořídili si svoje zaměstnance, kanceláře i komunikační tým v čele se Sarou Lathamovou, která pracovala pro amerického exprezidenta Obamu.

  Aby dali svou samostatnost patřičně najevo, přišla hned 2. dubna v královské rodině nevídaná událost. Dvojice si založila vlastní instagramový účet Sussex Royal a o svých krocích začala informovat odděleně.

  Meghan Markle se svým manželem Harrym

  Jen krátce nato přišel další nečekaný a leccos vypovídající krok. Harry s Meghan se rozhodli přestěhovat z Kensingtonského paláce do nově zrenovovaného domu Frogmore Cottage, prý kvůli rozrůstající se rodině.

  Pak přišel na svět syn Archie a s ním i vlna dalších porušených tradic, to nejspíše aby Meghan ukázala, že si zkrátka hodlá věci dělat po svém. Zvolila jinou porodnici než její předchůdkyně, tajila se jména kmotrů a podobně.

  A nyní se vracíme zpět k jejich vlastní značce Sussex Royal. Že to s ní myslí opravdu vážně, ukázali Harry s Meghan 20. června. Tehdy oznámili, že se oddělí od charitativní organizace vedené princem Williamem a vévodkyní Kate, aby v roce 2020 spustili vlastní iniciativu.

  Den nato si zaregistrovali ochrannou známku Sussex Royal, kterou použili na více než stovku produktů: od klobouků až po trička a spoustu dalšího.

  Kate a Meghan

  V září pak Meghan dokonce najala špičkovou PR společnost Sunshine Sachs, která v minulosti zastupovala i producenta Harveyho Weinsteina. To proto, aby po řadě skandálů vylepšila image obou. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu byli kritizováni třeba i za to, že ačkoliv svět v rámci svých kampaní poučují, jak se chovat šetrně k životnímu prostředí, v rámci dovolené na jihu Evropy několikrát přelétali soukromým tryskáčem.

  Jednadvacátého října se objevil další důkaz o tom, že se Harry s Meghan královské rodině čím dál více odcizují. To když si bývalá herečka v dokumentu stanice ITV o jejich cestě do Afriky postěžovala, jak musí s královským životem bojovat. A princ zase prozradil, že s bratrem Williamem v poslední době rozcházejí.

  Opravdu přituhovat začalo před uplynulými Vánoci a během nich. To už je všem dobře známý příběh. Harry s Meghan oznámili, že je nebudou trávit s královnou a zbytkem rodiny, ale v Kanadě s Meghaninou matkou Dorií Raglandovou.

  Jejich rozhodnutí bylo ostře kritizováno především s ohledem na to, že Alžběta a její manžel Filip jsou již pokročilejšího věku a příliš svátků už spolu rodina zřejmě v takovém složení nestráví. Kritika jen zesílila, když Filip během Vánoc onemocněl.

  Rodina měla na dvojici ze Sussexu naléhat, aby se vrátili, ti jim ale dali košem.

  V tu chvíli už nejspíše byli Meghan s Harrym rozhodnuti, že se chtějí svých královských povinností vzdát.

  Princ Filip onemocněl, Britové se o něj bojí.

  Zda rodina o chystaném prohlášení obou věděla, nebo si jej přečetla až potupně z médií, je teď předmětem dohadů. Každopádně 3. ledna zveřejnila královská rodina portrét královny s následníky trůnu. Najdeme na něm Charlese, Williama, malého George, Harry logicky chybí.

  Spekuluje se, že tohle mohlo být důvodem k opuštění rodiny, ale to se jeví jako nepravděpodobné, protože Harry ví, že není následník trůnu, tak na té fotce ani být nemůže.

  Co ale mohlo být příčinou, je jiná fotka, a to ta chybějící. Královna během svého vánočního projevu měla před sebou stolek, kde stály v rámečku fotografie Charlese a Camilly, jejího otce Jiřího VI., jejího manžela Filipa, Williama a Catherine, ale Harry s Meghan nikde...

  Královna během vánočního projevu. Na stole má fotky nejbližší rodiny, až na...

  Královna během vánočního projevu. Na stole má fotky nejbližší rodiny, až na jednu výjimku. Chybí vnuk Harry a jeho Meghan.

  Podle serveru Mail Online měl Harry poslat návrh své budoucí úlohy u „firmy“ Charlesovi, tedy svému otci. Ten mu měl ale říct, že je vše ještě potřeba promyslet, zejména pokud jde o financování. Sama královna mu zase měla říct, že s ním o návrhu nebude diskutovat, dokud se sama neporadí s Charlesem.

  Harry si ale zřejmě postavil hlavu a spolu s Meghan ve středu večer svoje rozhodnutí oznámili. Jak to bude dál, to by mělo být předmětem jednání, která se uskuteční v následujících dnech.

  Fotogalerie

  Premium

  Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

  Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

  Premium

  Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

  Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

  Premium

  Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

  Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz