jít naiDNES.cz

Pohřeb muzikanta Iva Pavlíka: Vdova Heidi Janků se zhroutila!

Poslední rozloučení s Ivo Pavlíkem bylo nejtěžší pro jeho vdovu - Heidi Janků. | foto: Reuters

Česká hudební scéna se loučí s manželem Heidi Janků Ivem Pavlíkem. Na poslední rozloučení s hudebníkem do strašnického krematoria přišly desítky lidí. Dát sbohem Ivovi bylo nejtěžší pro jeho manželku. Ta psychický nápor nevydržela a zhroutila se.

Heidi Janků je z náhlé smrti svého manžela zdrcená. Ačkoliv měl Ivo Pavlík dlouhodobé problémy se srdcem, vdovu po hudebníkovi museli dokonce podpírat Pavlíkovi potomci z předešlých manželství Yvonna a Adam. Jinak by se zřítila na kolena.

I kvůli špatnému psychickému stavu vdovy začal obřad s lehkým zpožděním. A ačkoliv na poslední rozloučení s Pavlíkem dorazilo mnoho přátel z hudební branže a desítky fanoušků, rodina si nepřála osobní kondolence.

Heidi je psychicky na dně. Podpírat jí musely Pavlíkovy děti Adam a Zuzana.

Heidi je psychicky na dně. Podpírat jí musely Pavlíkovy děti Adam a Yvonna.

Smutečního rozloučení se zúčastnily desítky lidí. Poslední sbohem přišli dát dát také přátelé z branže – hudební skladatel Karel Vágner, Stanislav Hložek, komik Václav Upír Krejčí s manželkou, zpěvačka Petra Černocká s manželem, hudební boss Petr Hannig nebo zpěvačka Jitka Zelenková.

Pavlík (†84) zemřel na selhání srdce. V posledních týdnech na tom nebyl zdravotně nejlépe. „Bylo to vážné, byl kardiak, měl nemocné srdíčko,“ řekla Heidi, která byla manželovi oporou až do posledních chvil jeho života.

Přátelé na Pavlíka vzpomínají jako na dobrosrdečného muže. „Byl to můj celoživotní souputník. Byla jsem zvyklá je vídat s Heidi spolu. Budu si muset zvyknout, že jedna dvojice již není kompletní. Heidi ale není sama. Bude moct vždycky zavolat,“ svěřila se před obřadem zpěvačka Petra Černocká.

Zdrcený z úmrtí svého dlouholetého kamaráda je zpěvák Standa Hložek. „Byli jsme vždycky kamarádi. Ivoš byl parťák, který se nebál poradit. Když se mu něco nelíbilo, řekl to,“ svěřil se Hložek s tím jeho náhlý odchod určitě souvisí s úmrtím jeho exmanželky Věry Špinarové. „Ivoš to nesl těžce.“

Odchod dlouholetého kamaráda nese špatně i Karel Vágner. „Nebyl na tom poslední dobou dobře. Smrt Věry Špinarové možná přispěla, ale člověk pozná, že stárne podle toho, kolik mu umírá kamarádů a přátel. Prostě je to tady,“ konstatoval smutně Vágner.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:21 16. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  17
 • Trapas
  16
 • Tvl
  16
 • Super
  14
 • Cože
  14
 • Haha
  10
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Čtvrtek 14. listopadu 2019, svátek má Sáva
EXPRES

jít naiDNES.cz