Plekanec končí v Montrealu. Co bude dělat Vondráčková sama s dětmi v Kanadě?

Očekávaný konec hokejisty Tomáše Plekance (36) v Montrealu Canadiens je tady. Jeho klub oznámil, že ukončí po vzájemné dohodě smlouvu. Plekyho tak čeká okamžité stěhování buď do jiného klubu v NHL, nebo pravděpodobnější varianta, jíž je návrat do Česka. Co to ale znamená pro Lucii Vondráčkovou (38)? Bude se muset stěhovat s dětmi z Kanady, kam je přihlásila do školy a školky a kde natáčí další film? Ne nutně.

Plekancův konec v Montrealu, kde si ho klub Canadiens cenil na dva a čtvrt milionu dolarů za rok (v přepočtu 51,4 milionu korun) a navíc se zavázal, že přihodí další milion a čtvrt (28,5 milionu korun), se předpokládal. Šestatřicetiletý hokejista už dávno nezáří, jeho kariéra poslední dobou spíše upadá a klub ho příliš nenasazoval.

Na tuto variantu se proto připravila jeho stále ještě manželka Lucie Vondráčková. Zpěvačka udělala zásadní kroky pro to, aby mohla s dětmi zůstat v Kanadě i v případě, že by hokejista ukončil svou kariéru a musel se tím pádem vrátit do Česka.

Vondráčková se tedy nemusí nutně stěhovat do Česka, přestože Plekanec opustí Montreal možná už v nejbližších dnech. Lucie by si rozvodem v Kanadě přišla na pořádný balík, zatímco v České republice by odešla od soudu jedině s alimenty pro své syny.

Co bude dál? Plekancovi se nabízí hned několik variant. Může ho vzít zpátky Toronto, kde byl v přechodném období začátkem roku, zatímco Vondráčková zůstala s dětmi v Montrealu. To je velmi málo pravděpodobné. Může jít do jiného klubu ve Státech, pokud jiný klub nabídne stejnou částku, jako měl v Montrealu. A to se nejspíš nestane.

Pleky nedávno naznačil, že se chce vrátit do rodného Kladna. „Vrátím se do Česka. Kladno je můj domov a srdcová záležitost,“ svěřil se v rozhovoru pro Seznam. Doma může přijít nabídka z Komety Brno nebo z HC Sparta Praha. Každý z těchto klubů po hráči Plekancova kalibru skočí.

Zajímavé je, že předčasný konec sezony oznámila i tenistka Lucie Šafářová (31), kterou Plekanec představil jako svou novou přítelkyni a která v minulých týdnech byla s kamarádkami na vandru po Spojených státech a o víkendu přijela do Prahy na zápas Fed Cupu proti Americe. Dá se tedy s úspěchem spekulovat, že zamilovaná dvojice plánuje společný život doma po konci svých sportovních kariér.

Lucie Vondráčková nicméně dál zůstává se syny v Montrealu, přestože ji od toho Tomáš Plekanec zrazoval a chtěl, aby zůstali v Česku. Zpěvačka oponovala tím, že jejich děti jsou na Kanadu zvyklé, vstřebávají francouzštinu a mají ji jako svůj první jazyk. Navíc budou nablízku otci. To ale nyní končí. Navíc Vondráčková bude muset přesvědčit kanadské úřady, aby mohla zůstat v zemi, kde právě natáčí druhý film.

Zajímavé bude, jak dál bude probíhat rozvod. V Česku spolu sice uzavřeli předmanželskou smlouvu, ale Lucie neponechala nic náhodě a jako první požádala o rozvod v Kanadě, kde úřady na smlouvy v Česku kašlou. 

Lucii teď hrozí, že bude v cizí zemi úplně na všechno sama. Plekance už v Kanadě nic nedrží. Sbalí si osobní věci, sebere si hokejky, odevzdá klíče od baráku a sedne na první letadlo do Prahy. Ostatně takovou budoucnost plánoval pro celou rodinu ještě před rozchodem s Vondráčkovou. „Vždycky jsem děti chtěl vychovávat i v Česku. Aby se cítily jako Češi,“ objasnil hokejista. Proto ho taky překvapilo, že Lucie odvezla kluky do Kanady a nechtěla zůstat v rodné zemi.

„Nabídl jsem jí nemovitost, kterou mají kluci rádi a kde to mají blízko do školy, kam jsme je chtěli v Česku dát, nabídl jsem jí měsíčně dost peněz na provoz domácnosti, všechny kroužky, zájmy, sporty klukům chci platit, aby se měli dobře. Jsou to přece moje děti a chci, aby se jim žilo dobře,“ řekl pro Seznam Zprávy.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:13 9. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  144
 • Trapas
  74
 • Tvl
  55
 • Super
  53
 • Cože
  30
 • Sladký
  17
Komentáře