Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Piers Morgan dál šije do Meghan: Je ulhaná jako Pinocchio, jediný rasista v rodině je Harry!

  Meghan Markle si stěžuje na Pierse Morgana, který řekl, že nevěří ani slovu z jejího rozhovoru u Oprah Winfrey. | foto: Profimedia, koláž Expresu

  Hlasitá kritika Meghan Markle ho stála práci. Populární moderátor Piers Morgan dostal padáka z pořadu Good Morning Britain poté, co řekl, že manželce prince Harryho nevěří ani slovo, a uprostřed natáčení se raději sebral a odešel ze scény. Po několika týdnech se Morgan rozhodl prolomit mlčení, vystoupil v rozhovoru pro americkou stanici Fox News a opět pálil ostrými. „V rozhovoru u Oprah padlo tolik směšných keců, že kdybych jí (Meghan) věřil, bylo by to jako věřit Pinocchiovi,“ prohlásil Morgan a připomněl, že co se týče rasismu, má máslo na hlavě především princ Harry.

  Názor nezměnil, pouze se v něm ještě utvrdil. Moderátor Piers Morgan vystoupil v pořadu Tuckera Carlsona na americké stanici Fox News, aby promluvil o rozhovoru Meghan a prince Harryho u Oprah Winfrey. 

  Původně se nechal slyšet, že Meghan nevěří ani slovo, na základě čehož ona sama poslala stížnost na stanici ITV.

  A i nyní létaly třísky. Morgan nepolevil, naopak prohlásil, že se jasně prokázala Meghanina lež hned v několika částech rozhovoru. 

  „To, čeho jsem byl svědkem, to byla mimořádně podlá pomluva, útok na královskou rodinu, na královnu, na monarchii a také na Británii, mou zemi. Bylo prokázáno, že sedmnáct různých tvrzení té dvojice je buď zcela nepravdivých, masivně přehnaných, nebo neprokazatelných,“ upozornil Morgan.

  „Nechápu, proč bych měl věřit lidem, kteří nemluví pravdu. V tom rozhovoru padlo tolik směšných keců, že kdybych řekl, že jí (Meghan, pozn. red.) věřím, bylo by to jako říct, že věřím Pinocchiovi. Proč bych to dělal?“ prohlásil zkušený novinář, který i přes vyhazov z show Good Morning Britain rozhodně nemá o práci nouzi.

  Piers Morgan

  Piers Morgan

  Piers Morgan se v rozhovoru pro Fox zamyslel i nad tématem svobody projevu a demokracie, jež podle něj trpí. A právě třeba i Meghan a dav jejích stoupenců, kteří každého jejího kritika včetně něj označují za rasistu, jsou toho důkazem.

  „Tohle byl Meghanin pohled a Meghanina pravda. Já se ocitl pod jejím tlakem, abych souhlasil s její verzí a věřil jí, a když jsem to neudělal, byl jsem rasista, který by měl být odsouzen. Ale já bych přece měl mít právo říct: Nevěřím ti,“ prohlásil Morgan.

  Řeč se pochopitelně stočila i k rasismu, z něhož Meghan s Harrym obvinili královskou rodinu. Jeden z jejích členů měl podle dvojice vyjádřit obavy, jakou barvu pleti bude mít jejich syn, což pak Meghan dala do kontextu s tím, že Archiemu nebyl udělen titul prince.

  To je mimochodem jedna z oněch prokázaných lží, Archie bude mít nárok stát se princem teprve tehdy, až jeho dědeček Charles usedne na trůn.

  Morgan nejenže monarchii bránil, ale také podotkl, jakou ironií je, že jediným členem královské rodiny, který se kdy musel veřejně omlouvat za rasismus, byl právě princ Harry.

  Ten byl v roce 2006, kdy absolvoval vojenský výcvik v akademii v Sandhurstu, natočen, jak o jednom ze svých pákistánských parťáků z čety mluví jako o „našem malém pakošského příteli“.

  Rok předtím se kromě toho musel omlouvat, že dorazil na maškarní ples v uniformě s hákovým křížem na paži.

  „Obviňují královnu a monarchii jako rasistickou, ale my neznáme kontext, nevíme, co mezi nimi bylo řečeno. S členy královské rodiny jsem se mnohokrát setkal a ani trochu nevěřím, že by byli rasisté. Ve skutečnosti jediným členem královské rodiny, který se musel veřejně omluvit za to, že je rasista, je princ Harry, který použil hluboce urážlivý rasistický výraz o pákistánském vojákovi, se kterým pracoval,“ řekl Morgan.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

  Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

  Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

  Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz