jít naiDNES.cz

Dcera nesla srdce s nápisem TÁTA: Rodina a přátelé se loučí s trenýrkovým králem Vlasákem

Rodina, přátelé a blízcí se v pražských Strašnicích loučí s podnikatelem Petrem Vlasákem (†45), který se proslavil jako „trenýrkový král“. Expřítel Dary Rolins nebo Kateřiny Průšové, kamarád Simony Krainové, Patrika Bergera, Milana Baroše a dalších slavných fotbalistů definitivně prohrál boj se svou zákeřnou chorobou. V den svých narozenin podlehl rakovině, s níž statečně léta bojoval.

„Nikdy jsme ho nezažili bez nálady, kyselého nebo zahořklého. Byl v pohodě, v klidu a nikoho neprudil,“ řekl začátkem smutečního obřadu Vlasákův dobrý kamarád Adam Sýkora. „Vzpomeňme si na to, kolik musel mít síly a energie. Nikdy neztrácel smysl pro humor,“ doplnil.

Na rozdíl od většiny pohřbů nehraje hudba smuteční, organizátoři vsadili spíše na tóny, které člověka nabijí energií, zahrála mimo jiné skladba z velkofilmu Gladiátor.

V průběhu obřadu jeden z hostů zkolaboval, stěžoval si na křeč v nohou, strašnickou síň proto musel opustit za asistence přátel.

Petr Vlasák (†45) podlehl rakovině.

Petr Vlasák (†45) podlehl rakovině.

„Mezi bojovníky se pohybuji celkem hodně a dlouho, ale tenhle frajer, aniž by někdy stál v ringu nebo v kleci, je pro mě jeden z největších bojovníků,“ řekl na adresu Petra Vlasáka herec a organizátor galavečerů bojových sportů Matouš Rajmont, který na pohřeb do pražských Strašnic přišel mezi prvními. 

„Naposledy jsme za ním s týmem FC Styx byli šest dní před jeho úmrtím a věděli jsme, že je to naposledy, co ho vidíme, a že se potkáme zde,“ doplnil pro Expres Rajmont.

Alice Bendová

Alice Bendová

„Byl to můj velký kamarád. Úžasný člověk. Bylo to pro něj vysvobození. Nikdo si nedokážeme představit, co prožíval,“ nechala se slyšet uplakaná Alice Bendová.

Do Strašnic dorazily i Dara Rolins a Kateřina Průšová, které Vlasákova smrt natolik zasáhla, že nebyly schopné slova. „Nezlobte se, já nemám slov,“ nechala se slyšet zpěvačka.

Krátce po začátku obřadu přijela i Simona Krainová s manželem Karlem Vágnerem. „Zdržely nás děti,“ omlouvala se modelka.

Poslední sbohem mu do pražských Strašnic přišla dát celá řada známých tváří. Mezi nimi nechyběl například Patrik Berger s manželkou, Vladimír Šmicer nebo třeba podnikatel Jan Kočka. 

„Nikoho nezatěžoval svými problémy. Hodně trpěl, tohle pro něj bylo vysvobození,“ uvedl jeho dlouholetý kamarád Jakub Mohamed Ali.

„Odpočívej v pokoji, kamaráde. Myslím na tvoji rodinu. Byl jsi skvělý člověk a byla radost tě potkávat,“ vzkázal producent Janis Sidovský.

Monika Absolonová přišla v doprovodu Janise Sidovského a Pavla Vítka

Monika Absolonová přišla v doprovodu Janise Sidovského a Pavla Vítka.

„Ahoj Petře, dnes je to víc než tragický den, ale pro mě a pro mého muže Rendu jsi symbolem našich začátků. Díky, že jsi tenkrát stál na baru v Cafe~Cafe a s mým nynějším mužem jste se bavili. Možná nebýt tebe, nepoznáme se,“ řekla na adresu Petra Vlasáka Tereza Kerndlová, když se o smrti známého podnikatele dozvěděla.

„Je neuvěřitelné, že jsi musel odejít ve stejný den jako božský Karel, ale věř, že pro nás dva jsi byl božský i TY a navždy v našich srdcích tak zůstaneš. Třeba se ještě setkáme. Ať už jde ta rakovina do PRDELE! Černý den pro mě,“ dodala zdrcená zpěvačka.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře