jít naiDNES.cz

S pár kily navíc a širokým úsměvem se Michal Jančařík objevil ve společnosti

Michal Jančařík nepřestává doufat, že se jednoho dne postaví na nohy. | foto: Profimedia.cz

I když je moderátor Michal Jančařík (44) upoutaný na invalidní vozík, společenskému životu se rozhodně nevyhýbá. Na tiskové konferenci k festivalu české filmové komedie „Novoměstský hrnec smíchu“ byl v dobrém rozmaru, byť mu poslední dva roky života přidaly pár kilogramů navíc.

Život Michala Jančaříka se obrátil vzhůru nohama v roce 2017, když po nezdařené transplantaci ledviny skončil s ochrnutou polovinou těla. Od té doby je moderátor TV Nova na invalidním vozíku.

To, co by mnoho lidí dostalo na dno, Michal Jančařík překlenul s obdivuhodnou důstojností. I když kvůli léčbě nabral pár kilogramů navíc, ve svém životě je aktivnější než řada lidí bez zdravotních potíží. Dál pracuje pro televizi, kde připravuje polední zprávy.

Vrhl se ale také na dabing.

„Moderování jsem částečně nahradil dabingem, začal jsem namlouvat české znění k dokumentům o přírodě a zvířatech. Začal jsem hodně dělat reklamy, jsem často využívaný jako reklamní hlas do rádia. A dělám divadlo. Ne že bych hrál, i když jsem teď viděl Honzu Potměšila, takže to taky jde. Produkuju. Máme divadelní hru Enigmatické variace, kde hraje hlavní roli můj dlouholetý kamarád Martin Stránský a já zajišťuju štace a produkuju. Je to taková možnost, kdy se dá pracovat přes telefon a mail a nepotřebuju k tomu nohy,“ rozpovídal se pro Super.cz moderátor.

Moderátor Michal Jančařík je upoutaný na invalidní vozík.

Moderátor Michal Jančařík je upoutaný na invalidní vozík.

Naštěstí má Michal Jančařík velkou oporu v rodině. 

„Chválabohu. Člověk si toho daleko víc váží, protože tahle zkušenost lidi okolo opravdu prověří. Viděl jsem v Kladrubech, kde jsem byl na dlouhém rehabilitačním pobytu, spoustu lidí, které jejich blízcí nechali na holičkách, partneři a manželé je opustili. To je šílená situace,“ řekl dál Jančařík. 

Moderátor působí velmi vyčerpaně, ale odhodlaně.

Moderátor po transplantaci před více než dvěma lety

Navzdory vážným zdravotním problémům doufá, že se zase postaví na nohy.

„Šance je vždycky. Doktoři vám stejně nikdy neřeknou definitivní ano nebo ne. Z toho vycházím, že tam nějaká jiskérka naděje je. Snažím se ji různými směry rozfoukat a vytvořit plamen,svěřil se. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Úterý 17. září 2019, svátek má Naděžda

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz