Neděle 18. dubna 2021, svátek má Valérie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Těhotná Pagáčová vyváří pro zdravotníky: Jezdila jsem s divadlem, teď s restaurací

  Patricie Solaříková a Zdeněk Marcín se rozhodli vařit pro zdravotníky. Se svou pojízdnou kuchyní objedou celou republiku. | foto: Šéfkuchař na kolech

  Pokud někdy lékaři a zdravotníci potřebovali něčí pomoc, je to dnes. Nemocnice pod náporem pacientů kolabují a situace začíná být více než kritická. Zdravotníkům z první linie se nyní pokusí život alespoň trošku zpříjemnit herečka Patricie Pagáčová a šéfkuchař Zdeněk Marcín. Ti v pojízdné kuchyni vyráží na cestu republikou, aby jim zpříjemnili dlouhé, mnohdy až nekončící směny.

  Už to bude rok, co Česko oznámilo prvního nakaženého covidem-19, nevypadá to, že by epidemie ustupovala. Naopak! Denně přibývá přes deset tisíc nově odhalených nakažených a nápor vážných případů v nemocnicích je tak velký, že pro mnohé z nich už nemají volná lůžka. Právě hrdinům v bílých pláštích se nyní rozhodli jejich mnohdy nekončící směny zpříjemnit Patricie Pagáčová a Zdeněk Marcín. Spojili síly, talent a nápady a teď se vydávají na cestu republikou vařit pro ty, jichž si váží nejvíce: pro zdravotníky.

  „V době koronavirové pandemie, kdy jsou všechny restaurace bohužel zavřené a mnozí si musí vařit doma, jsme se rozhodli vytvořit pořad o vaření a zajímavých receptech. Současně jsme přemýšleli, pro koho bychom mohli vařit, a jasnou volbou pro nás byli zdravotníci, kteří dennodenně bojují se současnou situací,“ vysvětluje myšlenku pořadu šéfkuchař Zdeněk Marcín, jehož televizní diváci znají například z pořadu, kde pomáhal Zdeňku Pohlreichovi napravovat neúspěšné restaurace.

  Marcín patří mezi nejuznávanější šéfkuchaře v zemi, v minulosti vařil pro nejlepší restaurace nejen v Česku, ale i v Německu a ve Francii. Je také vyhlášeným lektorem kurzů vaření. Pomocnicí v jeho pojízdné kuchyni mu bude herečka Patricie Pagáčová.

  „Myšlenka jezdit po republice a vařit pro zdravotníky se mi hned líbila. Byla jsem zvyklá jezdit po republice s divadlem a bavit, to teď nejde. Tak teď budu jezdit se Zdeňkem a vařit. Navíc jsem dotočila seriál Sestřičky a do porodu mám ještě čas, tak jsem ráda, že ho můžu takhle smysluplně využít. A kdyby to na mě přišlo, budu blízko nemocnice,“ směje se Patricie Pagáčová. Pak ale zvážněla.

  „Zdravotníků jsem si vždycky vážila, nikdy jsem zdravotní péči nepodceňovala, ale teď je vysloveně obdivuju, takže možnosti připravit pro ně oběd nebo svačinu si vážím,“ říká herečka.

  „Myslím, že i můj muž je rád, že se od Zdeňka něco naučím, protože já jsem pečící typ, ale vaření jde u nás doma lépe Tiborovi. Třeba se to díky ‚Šéfkuchaři na kolech‘ změní, protože Zdeněk je skvělý učitel, má nejen výborné recepty, ale v každém díle poradí i nějakou vychytávku do kuchyně,“ dodává Pagáčová.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

  Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

  Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

  Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 18. dubna 2021, svátek má Valérie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz