Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Odešla láska našeho života. Petra Svoboda zveřejnila parte zesnulého manžela Ondřeje

  Petra Svoboda zveřejnila parte. Oznámila detaily pohřbu svého tragicky zesnulého manžela. | foto: Se souhlasem Petry SvobodyProfimedia.cz

  Ve čtvrtek, čtyři dny po tragické události, se Petra Svoboda odhodlala ke sdílení veřejného oznámení - parte svého manžela. „Odešla láska našeho života,“ stojí ve smutečním oznámení, které dále obsahuje informace o posledním rozloučení, které proběhne v úterý 21. května ve 12 hodin ve Velké obřadní síni strašnického krematoria. Tento dojemný příspěvek vyvolal vlnu podpory od jejích fanoušků i kolegů z branže.

  Petra Svoboda prožívá nejtěžší období života. Zatímco minulý víkend trávila s dětmi čas na chalupě v jižních Čechách, její manžel Ondřej Křivka (†38) se v neděli odpoledne vydal na kole. Bohužel se z projížďky již nevrátil – v obci Dírná-Nová Ves ho srazil řidič auta a mladý podnikatel na místě svým zraněním podlehnul. Zdrcená moderátorka TV Nova po celou dobu od nehody na sociálních sítích mlčela, což je pochopitelné.

  Ve čtvrtek zlomila své mlčení a na svém profilu sdílela parte s dojemným textem: „Odešla láska našeho života.“ V oznámení také informovala o místě a čase posledního rozloučení, které se bude konat 21. května ve Velké obřadní síni strašnického krematoria v Praze.

  Smuteční parte Ondřeje Křivky.

  Nehoda, při které Křivka zahynul, se stala v obci Dírná – Nová Ves, kde byl na svém kole sražen nepozorným řidičem. Případ je stále předmětem policejního vyšetřování, přičemž první zprávy naznačují, že řidič auta nedal cyklistovi přednost.

  Dlouholetá tvář televize Nova po tragédii požádala, aby veřejnost respektovala její potřebu soukromí v těchto bolestných okamžicích. „Je to pro nás životní tragédie,“ sdílela Svoboda s médii, s důrazem na to, jak těžké jsou první dny po ztrátě.

  Zpráva rychle rezonovala mezi jejími sledujícími i kolegy z branže, kteří neváhali vyjádřit svou podporu a soustrast. Modelka Veronika Kašáková a moderátorka Karla Mráčková byly mezi prvními, kdo publikovaly vzkazy smutku a podpory. „Tolik mě to za vás, Petruško, bolí...“ napsala Kašáková.

  Zprávařka Petra Svoboda si vzala dlouholetého partnera Ondřeje Křivku.

  Místo výročí svatby bude pohřeb


  Petra a Ondřej byli veřejně vnímáni jako harmonický pár. Svůj vztah korunovali sňatkem v roce 2019 v kostele svatého Tomáše na Malé Straně v Praze. Křivka, který pracoval jako marketingový ředitel v televizi Nova, byl vášnivým cyklistou a jeho smrt je považována nejen za osobní, ale i profesionální ztrátu.

  Petra která byla původně vdaná za manažera Jana Svobodu, se s ním rozvedla po pěti letech manželství v roce 2013. Z tohoto vztahu má dceru Ráchel. V té době již Petra pracovala jako moderátorka na TV Nova, kde se seznámila s Křivkou, který zde zastával pozici ředitele marketingu pro všechny TV kanály a on-line portfolio skupiny. Jejich vztah vyústil v manželství, které mělo letos oslavit páté výročí.

  Bohužel tragédie přišla 12. května. Pro Petru Svobodu a její rodinu to byl devastující úder. „Je to pro nás životní tragédie. Prosím veřejnost, aby respektovala soukromí mé a našich dětí,“ prohlásila Petra v reakci na ztrátu svého manžela.

  Fotogalerie

  Slyšela jsem tři výstřely, říká svědkyně