Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Hejma: SuperStar není co dříve. Jde o příběhy a lajky! Pagáčová? Asi tam musí být

  Ondra se proslavil mimo jiné jako porotce Česko Slovenské Superstar. | foto: Profimedia.cz

  Dříve v SuperStar rozhodoval talent, letos je ale podle diváků důležitější počet sledujících na sociálních sítích, vzhled a případně známosti s porotou. Své k tomu řekl bývalý šéf poroty Ondřej Hejma (70), který si už delší dobu všímá, že oblíbená soutěž dávno není o zpěvu. „Prodávají se nejenom příběhy zpěváků, ale i příběhy porotců. Je to úplně něco jiného než za mě,“ svěřil se nám Hejma, který promluvil také o nedávných volbách do Poslanecké sněmovny.

  Frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma byl lídrem poroty v premiérové řadě SuperStar. Hodnotit talentované zpěváky mu tehdy pomáhala Gábina Osvaldová, Ondřej Soukup a Milan Herman.

  „Tehdy to byla opravdu celonárodní soutěž. Dneska je to tedy taky soutěž, ale zdaleka ne celonárodní. Čísla jsou daleko nižší a funguje to ve spojení s určitými médii, která prodávají nejenom příběhy zpěváků, ale i příběhy porotců. Je to úplně jiný druh soutěže,“ řekl Expresu na úvod Ondřej Hejma.

  „Hlavní byli tehdy zpěváci. Porotci byli lidé, kteří něco řekli, pak se řešilo, co řekli. Neřešilo se ale naše soukromí, naše konflikty se zpěváky a tak podobně. To tam tehdy nebylo. Bylo to zaměřené více na muziku a zpěv, bez těch příběhů,“ dodává Hejma.

  Známého rockera ale příliš nepřekvapuje, jakým směrem se populární show v posledních letech posunula.

  „To je zcela přirozený vývoj, který mají v rukou televizní stanice. Ty dělají vše pro to, aby měly co nejvíce diváků. Je to úplně jasné,“ říká Hejma.

  Pagáčová a Mareš? Takové celebrity tam musí být

  Diváky letos nejvíce rozčiluje porotkyně Patricie Pagáčová, která jako jediný člen poroty nemá s profesionálním zpěvem žádné zkušenosti. 

  Patricie Pagáčová divákům často pije krev.

  „Musí tam být takové celebrity, které vzbuzují velký zájem v médiích, posiluje to popularitu soutěže,“ myslí si Hejma, který nám ale vzápětí přiznal, že letošní řadu nesleduje a nemá pořádně přehled, kdo v porotě je.

  „Nevím pořádně, kdo tam je, kromě Paľa Habery, ten je věčný,“ usmívá se Hejma, který pak alespoň pochválil Leoše Mareše a Moniku Bagárovou, pro niž má slabost.

  „Monika Bagárová je dobrá zpěvačka, tu jsem kdysi prohlásil za SuperStar, sice to k vítězství nedotáhla, ale aspoň je v porotě, je to sympatická holka, která pěkně zpívá. Leoš je zkušený borec, je na svém místě, je to znalec samozřejmě,“ culí se Hejma.

  Volby dopadly blbě, Trikolóra si získala mé srdce, do politiky se nechystám

  Sedmdesátiletého rockera jsme se také zeptali, co říká na nedávné volby do Poslanecké sněmovny, ve kterých hrdě podporoval Trikolóru.

  „Nic dobrého jsem od voleb nečekal a podle toho to také dopadlo. Blbě! Pro mě jako pro voliče Trikolóry je představa, že ve vládě bude ta pětikoalice, úplně stejná, jako to, že ve vládě bude Babiš, protože ta politika by šla stejným směrem. Evropská integrace, potlačování národních států i covidová politika jsou u obou stran stejné. Pro mě to bylo bodni jako píchni,“ tvrdí Hejma.

  Ondřej Hejma během nedávných voleb podporoval Trikolóru.

  Hudebník, který v posledních letech pravidelně komentuje dění na politické scéně, se vyjádřil také k volebnímu neúspěchů Pirátů.

  „Piráti evidentně nezabodovali, jak potřebovali. Byl jsem překvapený, že je koalice Spolu v Praze zválcovala a dostala dvakrát tolik hlasů. Čekal jsem, že zabodují více. Otázkou je, proč se nechali takto vykroužkovat od Starostů. Říká se, že měli vnitřní dohodu, že se kroužkovat nebude. Jestli to tak bylo, byl to slušný podraz od Starostů,“ říká Hejma, který těsně před volbami absolvoval několik koncertů na podporu Trikolóry.

  „Hráli jsme turné, byli jsme na patnácti štacích ve všech krajských městech. Byl to nádherný zážitek, utužilo to kapelu a koncerty byly fajn. Nebyly to žádné bombastické akce, ale vždy se to odehrávalo na hlavním náměstí, přišlo pár stovek lidí, byla skvělá nálada. Žádné incidenty a hysterické scény, jak to u politických akcí bývá. Moc příjemné,“ dodává Hejma, který nás ale ubezpečil, že se nechystá aktivně vstoupit do politiky.

  „Trikolóra si získala moje srdce, ale já nejsem typ do politiky,“ řekl na závěr Ondřej Hejma.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:37 neděle 13. února 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   86
  • Trapas
   34
  • Haha
   14
  • Cože
   8
  • Tvl
   7
  • Sladký
   2