jít naiDNES.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Olivia Jackson přišla během nehody téměř o život. | foto: koláž expres

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia Jackson (35), která málem přišla o život při natáčení snímku Resident Evil, teď žaluje producenty filmu a požaduje odškodné, které odpovídá částce zhruba 63 milionů korun. K nehodě došlo před třemi lety a dublérka tvrdí, že ne její vinou.

Přímo hororová nehoda se stala před třemi lety během natáčení akčního filmu Resident Evil: Poslední kapitola. Dublérka Milly Jovovich (42), která ve filmu hraje hlavní roli, se měla stodvacetikilometrovou rychlostí řítit směrem k pojízdné kameře, která se měla včas zvednout tak, aby pod ní kaskadérka podjela. Jenže to se nestalo a Olivia do části kamery narazila.

Dva týdny v kómatu, krvácení do mozku, otoky mozku, přerušená krční tepna, rozsekaná a rozdrcená tvář, několik zlomených žeber, amputovaná paže. Roztříštěná klíční kost, rozdrcená lopatka, sedm chybějících kostí, amputace paže, palce, pět nervů vytržených z míchy... To nebyl nejšťastnější den na place,“ popsala svá zranění na sociální síti dublérka Milly Jovovich.

Podle lékařů nehodu přežila jen díky skvělé fyzické kondici, ve které se po celou kariéru nacházela. Po třech letech se Olivia Jackson dala dohromady, nicméně si nese do konce života trvalé následky. Přišla o levou paži, trpí doživotními bolestmi páteře a s rolí v akčním filmu už pravděpodobně také nemůže počítat.

Kaskadérka proto žaluje produkční tým, obsluhu mechanické kamery, řidiče vozu i režiséra snímku Paula W. S. Andersona a žádá odškodné ve výši 63 milionů korun. Je totiž jasné, že kvůli nehodě už své povolání nemůže nadále provádět.

Hlavní hvězda filmu Milla Jovovich na nehodu reagovala na sociálních sítích a vyzývala všechny, aby se za život statečné kaskadérky modlili a drželi jí palce. Přestože na vlastní oči nehodu neviděla, tvrdí, že nic takového za celou svou kariéru nezažila.

Ještě před nehodou měla Olivia Jackson slušně rozjetou kariéru a herce dublovala v takových filmech jako Star Wars či Avengers, ve snímku Mad Max například zastupovala herečku Charlize Theron.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:50 16. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  39
 • Super
  17
 • Cože
  16
 • Haha
  12
 • Trapas
  11
 • Sladký
  9
Komentáře