Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Olgu Lounovou už zase okradli, tentokrát to odneslo její auto a také kolegyně Elis Mraz

  Olga Lounová a Elis Mraz se staly terčem zlodějů a ti si na nich pořádně smlsli. Oblíbené zpěvačky přišly kvůli vlastní lehkovážnosti a nepozornosti o věci v hodnotě 150 tisíc korun. Jeden z lupičů dokonce Elis pronásledoval až do studia!

  Myslíte si, že když zaparkujete auto na vlastním pozemku, že se vám nemůže nic stát? To jste na omylu. Na vlastní kůži to poznala Olga Lounová a Elis Mraz, které byly okradeny za bílého dne.

  „Vykradli nám automobily. Mně, Elis Mraz, mojí kamarádce, mojí kapele. Vykradli nám dodávku za bílého dne. Celá ta akce probíhala kolem deseti hodin. Ten člověk začal krást v pět hodin a deset minut. To vzal kamarádce batoh z auta. Byl to takový mžik, že si myslela, že ho nechala doma. Nedošlo nám, že to byli zloději,“ popisuje Olga, která si zpětně uvědomila, že se potkala se zlodějem tváří tvář.

  „Šly jsme se s Elis projít a potkaly jsme ho. On si od nás chtěl půjčit zapalovač. Tak šel s námi až k domu a chtěl jít dovnitř. Podaly jsme mu ho přes okno. Byl to netradiční zloděj, kterému přišel po setmění na pomoc kumpán,“ popisuje Lounová.

  Elis jde prý mráz po zádech, když si vzpomene na okamžik, kdy se s dosud neznámým lapkou potkala.

  „Pronásledoval mě až ke studiu. Já jsem venčila psa a ten k němu přiběhl, cítila jsem, že je to divný člověk. Vylezl zpoza dodávky, kterou vykradli. Já jsem vzala psa a utíkala jsem do studia a on mě pronásledoval. Hned jsem za sebou zamkla a on čekal u vchodových dveří, než mu dáme přes okno zapalovač,“ popisuje mladá zpěvačka, která policii nevolala jen kvůli tomu, že nevěděla, co jim má říct.

  „Co bych jim řekla? Přijeďte, někdo po nás chce zapalovač?“ ptá se zpěvačka.

  Nejvíc je ráda, že ve vykradeném autě neměla své ukulele.

  To Olga Lounová a členové její kapely takové štěstí neměli. „Ukradli kytaristovi hlavu Marshall, basákovi aparát, šminky, hodinky, kabely, lasery, DMX ovládací pult na světelné logo. Dohromady je to škoda kolem 150 tisíc. Jenom hlava stála 50 tisíc. Musím ale přiznat, že jsem pořádně ani nevěděla, co vše mám v autě. Jeli jsme zrovna z focení,“ říká.

  Prý přišla i o náhradní kreditní kartu, kterou měla v jedné z kabelek, a zloději mají dokonce i náhradní klíče od jejich dodávky. Nyní tak bude muset řešit výměnu zámků.

  „Policie vzala otisky, videozáznamy a budou pátrat po pachateli. Uvidíme, jak to dopadne. Oni týden předtím vykradli ulici pod námi. Už si budeme dávat větší pozor. Bezpečno není ani na vlastní zahradě,“ dodává Lounová.

  Zloději vykradli Olze auto za bílého dne.

  Zloději vykradli Olze auto za bílého dne.

  „Základ je nenechávat nic v autě, aby ten člověk neměl pocit, že má co získat. I pitomá růžová prázdná kabelka je lákadlo,“ dodává Elis, která s Olgou doufá, že se ukradené věci najdou.

  „Máme člověka, který objíždí zastavárny. Jsme ochotni vše vykoupit a doufám, že ty věci ještě seženeme. Pro ně to nemá hodnotu, ale pro muzikanty ano. Vše je udělané na míru. Máme o víkendu koncerty a musíme si vše půjčit, dost lidí se nabídlo, že nám půjčí aparáty,“ uzavřela Lounová.

  Fotogalerie

  Premium

  Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

  Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

  Premium

  Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

  Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz