Hurikán Irma děsí i české celebrity. Modlíme se za naše domy, bojí se Adamec

České celebrity vlastnící domy na Floridě se bojí o svůj majetek | foto: archiv

Obyvatelé Kuby a Floridy se připravují na příchod ničivého hurikánu Irma, který se na ně řítí rychlostí okolo 270 kilometrů v hodině. A strach z děsivého živlu mají i české celebrity, které si pořídily luxusní sídla na Floridě a shodou okolností jsou sousedé. O svou vilu se třese režisér Jiří Adamec, producent František Janeček nebo bývalá moderátorka Zuzana Belohorcová!

Hurikán Irma vyhnal z Floridy půl milionu lidí, zabil jich už čtrnáct. Bouře nyní změnila směr a vší silou udeří na Miami a okolí. Zasáhne tedy i milionářskou kolonii, kde vlastní luxusní sídla i české celebrity.

Jiří Adamec, František Janeček či Zuzana Belohorcová se bez nadsázky strachují o svůj majetek. A zatímco Janeček má byt v luxusním činžáku a může být alespoň částečně v klidu, protože se nepředpokládá se, že by hurikán strhl celou budovu, Belohorcová s Adamcem jsou na tom hůř.

„My jsme měli byt v mrakodrapu, který byl přímo na pobřeží, které hurikán zasáhne plnou silou. S tím se tam ale počítá a nikdo nepředpokládá, že hurikán strhne celou budovu. Nyní vlastníme dům, který je třicet kilometrů ve vnitrozemí, ale podle všech dostupných informací hurikán míří přímo do oblasti, kde stojí i náš dům. A ačkoliv máme protihurikánové zábrany a kolem bazénu máme vše uklizené, doufáme, že se cestou unaví, protože když by náš dům zasáhl plnou silou, nevíme, co by se stalo. Nemáme s tím žádnou zkušenost. Bojíme se a tiše se modlíme,“ svěřil se nám Adamec, který má sice dům pojištěný, ale jelikož s tím nemá žádné zkušenosti, netuší, zda by mu to bylo k něčemu.

A zatímco Adamec s rodinou jsou v Česku a jenom tiše doufají, že ničivý živel jim nestrhne dům, který si před rokem pořídili za více než deset milionů korun, když prodali byt, který měli nedaleko Františka Janečka, Belohorcová s Hájkem se rozhodli hurikánu postavit čelem.

„Ticho před bouří. Blíží se hurikán Irma. Nikdy jsme to nezažili a ani jsme zažít nechtěli. Tentokrát se tomu ale asi nevyhneme. Ale i přes všechny výstrahy a katastrofální výstrahy jsme se s manželem rozhodli, že zůstaneme doma a nějak tu celou pohromu přečkáme,“ šokovala Belohorcová s tím, že dům, ve kterém bydlí, je bytelný a protihurikánová okna by měla ten obrovský nápor větru vydržet.

Na Floridě mají nemovitosti i Olga Matušková či Kristian Kodet, kteří také trnou hrůzou. Zatímco Olga Matušková prchla před Irmou do Los Angeles, dcera Kristiana Kodeta s vnučkou utekly do Česka. Naprosto v klidu může zůstat jenom Helena Vondráčková, která jako by měla tušení a svůj dům na Floridě prodala před čtrnácti dny.

„My jsme ho kupovali jako investici a nastal čas prodeje. Je to náhoda, ale jsme klidnější, i když víme, že této oblasti by se hurikán měl vyhnout,“ svěřil se nám Martin Michal.

Budeme všem, nejen českým celebritám držet palce, aby dopad byl co nejméně katastrofální a hlavně, aby si řádění Irmy nevyžádalo další lidské životy.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:21 6. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  20
 • Haha
  11
 • Tvl
  8
 • Super
  7
 • Cože
  6
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat