Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Šijí roušky pro Slovákovou? Firma se bojí promluvit, aby nepřišla o zákazníky

  Příběh podivného podnikání Nely Slovákové (30) se postupně rozplétá. Případy podvedených lidí se řeší už i v Poslanecké sněmovně a brněnská podnikatelka čelí trestnímu oznámení, jež jen tak pod koberec nezamete. Kontaktovali jsme společnost, která má pro Slovákovou šít kontroverzní roušky, a navíc je spojena se zmanipulovaným dokumentem, jenž vznikl na Baťově univerzitě ve Zlíně. Z vyjádření, která jsme dostali, je patrný strach firmy z toho, co pro ně bude spojení se Slovákovou znamenat.

  Celá kauza je mediálně velmi sledovaná, napsáno už toho bylo mnoho. Přinášíme vám informace, o nichž se příliš nehovoří, a přesto jsou a v soudním procesu budou důležité.

  Vyplývá z nich to, jak moc lhaní a mlžení ohledně roušek Slovákové podráží nohy a jak se během posledních týdnů zamotala do vlastní sítě, ze které se bude jen těžko dostávat.

  Kamenem úrazu jsou certifikáty, jež mají dokládat, že roušky opravdu splní to, co slibují. Informace o tom, že mají potřebné certifikáty, je uvedena na stránkách e-shopu Nely Slovákové.

  Jak je to s nimi ve skutečnosti?

  Potvrzení o slibovaných vlastnostech má Slováková údajně od března, kdy tyto „certifikované roušky“ nabízí. Když chtěli zákazníci potvrzení vidět, začala se kroutit jako had. Vše potřebné prý předloží úřadům, když ji lidé „udají“, ale ona sama má svědomí čisté.

  Z dokumentů, které zveřejňuje, je vidět, že certifikát, jejž slibuje, byl vypracován až v dubnu. Od března ale blonďatá kráska mluvila o tom, jak má vše k dispozici.

  O pár týdnů později Slováková vítězoslavně zveřejnila dokument a věřila, že pochybovačům zavře ústa. Stal se pravý opak, zpráva, kterou sdílela, jí zřejmě přinese více problémů než užitku.

  Nejedná se o žádný certifikát, ale o „protokol z měření“, přičemž Baťova univerzita potvrdila, že byl zfalšovaný!

  Slováková ve snaze ochránit své jméno zveřejnila další dokument, v němž nepřímo prozradila, kdo pro ni roušky šije. Jednat se má o firmu Odex, spol. s r. o.

  Dokument, který Slováková zveřejnila a nepřímo prozradila svého dodavatele.

  Dokument, ve kterém Slováková asi prozradila svého dodavatele.

  Slováková se snažila v dokumentech jména a názvy skrýt, ale udělala to tak nedůsledně, že svému dodavateli pořádně zavařila.

  Expres kontaktoval ředitelku společnosti Odex Janu Lejsalovou, která se zprvu nechtěla vyjadřovat, ale v telefonátu nám přislíbila reakci. Ke spolupráci se Slovákovou pouze uvedla, že firma dodává roušky více odběratelům.

  „Roušky vyrábíme pro široké spektrum klientů jak soukromých, tak státních. Z obchodního hlediska a pro zachování konkurenceschopnosti naší společnosti nebudeme zveřejňovat naše odběratele mimo smlouvy na veřejně dostupných serverech,“ sdělila nám Lejsalová, která má zřejmě strach, že by přímá odpověď na dotaz ohledně Nely Slovákové poškodila její firmu.

  Nela Slováková se vyžívá v průsvitných modelech.

  Kontaktovali jsme i dalšího člena firmy, který rovněž odmítl napojení na brněnskou podnikatelku komentovat.

  Mlžení je podezřelé mimo jiné proto, že na webu společnosti se můžete dočíst jména firem, s nimiž spolupracují. Ve skutečnosti nemají problém odběratele zveřejnit, jen Slovákovou se dnes už nikdo chlubit nechce.

  „Klademe důraz na kvalitní zpracování. Vyrábíme jak pod vlastní značkou, tak pro klienty cizích značek, jako jsou: Derek Rose London, Max Mara, Pietro Filipi nebo Alpine Pro,“ stojí na stránkách, kde se společnost chlubí tím, že spolupracuje s Českým olympijským týmem i Fotbalovou asociací ČR.

  Jak s tím souvisí zmanipulovaný dokument, který zlínská univerzita odsoudila? Může za tím stát snaha vyhovět věrné přítelkyni?

  Slováková nutně potřebovala do ruky nějaký dokument s kulatým razítkem, aby alespoň trochu otupila kritiku, jež se na ni snáší. Ona sama roušky nevyrábí, a tak je logické, že roušky poslala na rozbor firma, která je vyrábí.

  Podnikatelka sice říká, že se žádného klamání zákazníků nedopustila, ale není náhoda, že změnila popisky u svých produktů. Lidi lákala na stříbro, jež ochrání před bakteriemi a viry, což je nesmysl, který se Slovákové ani s armádou právníků a tunou zfalšovaných dokumentů nepodaří dokázat. A tak dnes už tuto informaci na stránkách nenajdete.

  Nyní už přecházíme od faktů k domněnkám, jelikož Slováková – zřejmě i kvůli strachu z právníků – odmítá mluvit dál.

  Nela si pochvaluje, že jdou roušky na dračku.

  Zvláštní je, že kauzu padělaného dokumentu samotná Brňanka raději nazývá „personálním sporem v rámci univerzity“. Nazývat sporem situaci, kdy zaměstnanec podvede svého šéfa a následně je za to propuštěn, působí podivně.

  Jak nějakou firmu mohlo napadnout, že si nechá narychlo vyrobit podvodný dokument? Je velká škoda, že Odex odmítá situaci komentovat, protože možné vysvětlení se nabízí snadno.

  Odex je rodinná firma, kde působí i bývalý reprezentační brankář Martin Lejsal, který se může pochlubit bohatou zahraniční kariérou, jenže rovněž kontroverzní a spojenou s podvody!

  Lejsal ve Zlíně studoval a nějaký čas tam chytal, mohl by tak mít blízko k lidem, kteří mají, nebo spíše měli vliv v rámci univerzity a mohli se pokusit podvodný dokument vytvořit.

  Zní to možná jako příliš divoká teorie, kterou zatím není možné prokázat. S Lejsalem se už několik let táhne skutečnost, že byl obviněn a potrestán za korupci.

  Během své kariéry se měl zapojit do kšeftování s výsledky zápasů. V utkání Janova proti Benátkám chytal v bráně hostů a ve hře bylo hodně: postup do první ligy a z toho plynoucí mnohamilionové zisky z televizních práv.

  Martin Lejsal měl úspěšnou brankářkou kariéru, jen s kaňkou korupční ostudy.

  Martin Lejsal měl úspěšnou brankářskou kariéru, jen s kaňkou korupční ostudy.

  Lejsal v bráně Benátek ve skutečnosti o nic nehrál, navíc v klubu byl pouze na hostování z Regginy. Policie tehdy odposlouchávala jak funkcionáře italských klubů, tak i hráče. V kufru auta benátského manažera Pagliary našla po zápase 250 tisíc eur.

  Lejsala obvinili a odsoudili. Půl roku nesměl chytat.

  „Bohužel, na konci prvního poločasu jsem si poranil ruku a za stavu 1:1 jsem musel střídat. Je to absurdní obvinění. Připadám si jako ve zlém snu, nic špatného jsem neudělal,“ hájil se Lejsal, který potvrdil, že měl ve svém pokoji štěnici, policie tak měla jeho nahrávky přepsané ve spisech.

  Na to, jak to je s Nelou Slovákovou a společností Odex, si budeme muset ještě chvíli počkat. Jedno je jisté, policii již bude muset informace blonďatá podnikatelka předat.

  Mlžení, které ji dostalo do současných problémů, jí ve výsledku jenom ublíží.

  Fotogalerie

  Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

  Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

  Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

  Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

  Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

  Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 9. srpna 2020, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz