jít naiDNES.cz

Polibky u Erdogana a do mešity v šátku. Monika Babišová byla v Turecku za hvězdu

Monika Babišová byla v Turecku tradičně za hvězdu. | foto: Instagram

Jako tradičně byla ozdobou české výpravy. Monika Babišová vyrazila po boku premiéra Andreje Babiše do Turecka a mezi místními se okamžitě stala středem pozornosti. Aby ne, jako dlouhonohá blondýna v muslimské zemi vyčnívala. Náramně si rozuměla s Erdoganovou první dámou a navštívila i slavnou mešitu sultána Ahmeda. Aby respektovala tamní zvyky, nasadila si dokonce tradiční muslimský šátek.

Na jakoukoliv zahraniční cestu vyrazí, je skoro stejnou hvězdou jako její manžel. Tentokrát Monika Babišová prozářila českou výpravu do Turecka a tradičně byla středem pozornosti.

Jak je patrné z fotografií, které Monika zveřejnila na Instagramu, náramně si rozuměla s tureckou první dámou Emine. Došlo na polibky, přátelské povídání. 

Do noty si každopádně padla i se samotným prezidentem Erdoganem, který mnohými bývá označován za diktátora.

Monika Babišová byla v Turecku tradičně za hvězdu.

Babišovi a Erdoganovi

„Setkání s panem prezidentem Erdoganem. Ukazoval mi nádherné české lustry v luxusním prezidentském paláci. Je to opravdu neskutečná nádhera a máme být na co pyšní,“ pochlubila se Monika.

Monika Babišová byla v Turecku tradičně za hvězdu.

Erdogan a jeho žena provedli manžele Babišovy po prezidentském paláci.

Kromě toho se manželka premiéra Andreje Babiše podívala i do slavné mešity sultána Ahmeda, která je známá jako Modrá mešita a po Hagii Sofii jde o druhý nejznámější symbol Istanbulu.

Monika Babišová byla v Turecku tradičně za hvězdu.

Monika Babišová navštívila slavnou istanbulskou mešitu, musela si ale vzít pokrývku hlavy.

Aby respektovala místní pravidla, musela si Monika Babišová hlavu skrýt pod tradiční muslimský šátek. Před vchodem se navíc musela zout.

Monika Babišová byla v Turecku tradičně za hvězdu.

Monika Babišová byla za hvězdu, místní se s ní chtěli fotit.

Mezi místními ženami obecně jako vysoká blondýna vyčnívala. A byla za hvězdu, se kterou se dokonce muslimky chtěly fotit! 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat