Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Pirátky bizarně odmítly podpořit MS v hokeji: Přijedou rowdies a bude zle! Hráči jsou miliardáři

  Dostane dlouho očekávané hokejové mistrovství světa v Praze finanční podporu od magistrátu? Na pirátské zastupitelky Evu Tylovou a Gabrielu Lněničkou s takovým požadavkem nechoďte. Bojí se totiž, že do Prahy přijedou chuligáni a udělají zde podobný bordel jako „tehdy při finále Ligy Mistrů“! Nesmyslná slova zazněla na jednání pražského zastupitelstva a na sportovní fanoušky jdou mdloby.

  Rozpravy obou dam z řad pražských Pirátů jsou totiž plné hlášek, které lze označit za naprosto bizarní. Začněme Evou Tylovou, která se obává, že by hokejoví fanoušci mohli být horší, než „ti z toho Baníku“.

  „I když je pravda, že s hokejem máme nějaké hezké vzpomínky, například když jsme porazili Rusko, tak mám velké rozpaky nad tím, jestli podporovat akci, která v roce 2015 vydělala snad 450 milionů korun. Je to vůbec možné? Nemáme tady peníze na školy, ale tohle budeme podporovat desítkami milionů. Já se tedy určitě zdržím,“ prohlásila Tylová nejprve.

  „Nejsem v tom úplně odborník, sleduji to jenom nuceně v televizi přes svého přítele, deset nebo jedenáct mužíčků na trávníčku, ale nevím, jestli jsou ti hokejoví fanoušci tak agresivní jako třeba ti z toho Baníku, možná v tom fotbale je to drastičtější, nicméně jestli sem přijedou, tak aby nám to tady jako úplně nerozmlátili a pak jsme tady neřešili, jak to za miliony opravíme,“ hřímala.

  Hokejoví fanoušci jsou přitom dlouhodobě ti nejkultivovanější. Což o reprezentačních zápasech platí dvojnásob. Mistrovství je festivalem sportu, žije jím celá země, pravidlem bývají i vyloženě přátelská setkání fanoušků soupeřících zemí. Nikdy nedošlo k žádným nepokojům.

  Pirátská zastupitelka Eva Tylová odmítá finančně podpořit hokejové mistrovství světa. Bojí se chuligánů.

  Přesto stejného názoru jako Eva Tylová byla i její mladší kolegyně, další pirátská zastupitelka Gabriela Lněničková.

  „Mají sponzory, samotní hokejisté vydělávají, to jsou milionáři, někteří dokonce miliardáři. Navíc Praha s tím bude mít obrovské náklady, jak na dopravu, tak na zajištění bezpečnosti. Souvisí to třeba i s úklidem. Protože si vzpomínám, když se tady konalo finále Ligy mistrů. Ti fanoušci udělali neskutečný nepořádek na Staroměstském náměstí. Mám obavu, že se výrazně navýší náklady na opravu škod a tak dále,“ prohlásila.

  Také její vyjádření obsahuje nesmysly. Zaprvé, největší hvězdy na šampionát nedorazí, budou hrát v play-off NHL. Ti, kteří své země přijedou reprezentovat, rozhodně miliardáři nejsou a nemalá část z nich nejsou ani milionáři.

  A za druhé, v České republice se nikdy žádné finále Ligy mistrů nehrálo. Lněničková nejspíše myslela loňské finále Evropské ligy.

  Nacher: Trapné nálepky

  Video se záznamem pro sportovní fanoušky až bizarních výroků zveřejnil zastupitel Patrik Nacher (ANO), který ironicky prohlásil, že nic lepšího už zřejmě neuslyšíme. Pro Expres.cz pak tvrzení obou Pirátek odsoudil.

  „Bezpečnost samozřejmě musíte zajistit všude tam, kde se shlukuje více lidí. Demonstrace, manifestace, protesty. Stejně tak fotbalová a hokejová utkání, koncerty. A zrovna u hokejových fanoušků to vždycky probíhalo v klidu, takže jsem ty argumenty nepochopil. Mně přijde nebezpečnější, když jdu večer po městě a z klubů a barů táhnou opilci. Zazněla tam strašná spousta podivných nálepek, že jsou fanoušci agresivní, což není pravda, nebo že hokejisté vydělávají bůhví kolik peněz, to je také úlet,“ myslí si Nacher.

  Patrik Nacher a Jan Tuna se hádají skrz sociální sítě ohledně hazardu.

  Podle něj je navíc hokejové mistrovství světa pro město velkou příležitostí. Jak v otázce prestiže, tak i prosperity.

  „Přijedou fanoušci, přijedou turisté, utrácejí ve městě peníze, takže z toho vydělávají pražští podnikatelé. To je přeci snad zájmem města, aby prosperovali, spousta těch podnikatelů má svoje provozy v městských prostorách, takže tady platí nájem. Buďme rádi, že se sem po covidu vrací turistický ruch, že se sem vrací byznys, že se tady budou točit peníze. Tomuhle argumentu také absolutně nerozumím. Přišlo mi to bizarní,“ řekl nám lídr pražské buňky ANO.

  Praha už loni pro pořádání šampionátu odklepla patnáct milionů korun, nyní se na zastupitelstvu hlasovalo o dalších patnácti. Dohromady třicet milionů korun na zajištění pořadatelství je přitom méně, než kolik město poskytlo na předchozí šampionát v roce 2015.

  Fotogalerie