jít naiDNES.cz

Vyskočil se pustil do Topolánka kvůli udavačství: Ty mlč a šoupej nohama!

Herec Ivan Vyskočil se obul do Mirka Topolánka, který by podle něj měl „mlčet a šoupat nohama“. | foto: Koláž Expres.cz

Herec Ivan Vyskočil (72) se umí dopálit! Tentokrát ho zvedl ze židle hlavně expremiér a neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek (62), který je jurodivý z chystané návštěvy Andreje Babiše v Bílém domě. „Zřejmě usoudil, že ti ubozí Američané nemají vůbec žádnou informační službu a že je třeba je tedy poučit,“ říká k tomu znechuceně herec.

„Zájem Westinghousu musí být velice silný, když americká administrativa přijme v Bílém domě bolševika, agenta komunistické zpravodajské služby a křiváka. Nebo je to jinak?“ podivoval se na svém Twitteru Mirek Topolánek.

„Dovolte mi uvést svůj článek mottem, které naši předkové odpozorovali od ptactva a asi od zvířátek vůbec. Zkrátka: Ne*eru si do vlastního hnízda!“ uvedl na úvod „Nedělního rána“ ParlamentníchListů.cz Ivan Vyskočil a nabídl malou sondu do české duše, kdy zavzpomínal na bohatou tradici udavačství, které kvetlo za války i během komunismu a bují i dnes. 

„Podle hesla ‚Udávat nechci, ale hlásit to musí“ se k těmto domovním důvěrníkům v poslední době přiřadil i expremiér Topolánek. Nelenil a oznámil do Ameriky takovou drobnou denunciaci na premiéra Babiše,“ podivoval se herec.

„Naši předkové byli venkované se zdravým selským rozumem. Na všechno měli pořekadla a různá úsloví. Škoda že si je dnes tak málo bereme k srdci. Říkali trefně: Napřed si hlavně zameť před svým vlastním prahem!“ uvedl Vyskočil, který v souvislosti s Topolánkem připomněl třeba – podle něj – zpackané předsednictví EU nebo expremiérovy kontakty včetně jeho věrné a aktuálně ve vězení dlící „podržtašky“ Marka Dalíka.

Zavzpomínal i na rozhovor se zakladatelem divadla Ta fantastika Petrem Kratochvílem z Lidových novin 16. února 2012, kdy hudebník vzpomínal na to, jak mu Topolánek sliboval zařídit grant. „Cože, ty nechceš prachy? Jaký principy, vole? Aaa, na to se vy*er!“  tvrdil prý tehdy „chlap s gulama“, jak sebe Topolánek s oblibou nazýval.

Nakonec však došel k názoru, že mu Češi předložili spravedlivý účet během prezidentských voleb. „Český národ mu ale vystavil tak hanebné vysvědčení, že bych se já ve svých školních letech s ním bál přijít domů. Myslím, že by pro Mirka Topolánka bylo prospěšnější uposlechnout rady, která se dávala v žižkovských hospodách: Ty mlč a šoupej nohama,“ míní Ivan Vyskočil.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:52 úterý 2. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  176
 • Trapas
  28
 • Haha
  15
 • Tvl
  15
 • Cože
  12
 • Sladký
  11
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat