Pohádkový ranč Miloše Formana: Sídlo za 60 milionů i les s rybníkem!

Miloš Forman si užíval života v luxusním sídle. | foto: New York Times

Byl špičkovým režisérem, dobyl Hollywood, a jako filmařská legenda si tedy mohl dovolit i patřičný luxus. K bytu u newyorského Central Parku si proto Miloš Forman pořídil také ranč v Connecticutu, jehož cena činí v přepočtu 55 milionů korun. Původní stodolu přestavěl, přikoupil sousední pozemek a postavil si sídlo, za které by se nemohli stydět ani ti největší pracháči světa!

Při okupaci utekl za prací do USA, jenže pověstný americký sen Miloš Forman zprvu rozhodně neprožíval. Jeho manželka Věra Křesadlová se rozhodla i se dvěma syny zůstat doma, kromě samoty pak musel budoucí legendární režisér skousnout i pracovní neúspěchy.

První film Taking Off se s úspěchem u amerického publika nesetkal a Forman měl problémy se v tu dobu vůbec uživit. 

Pak se mu ovšem povedl filmový majstrštyk – legendární Přelet nad kukaččím hnízdem s Jackem Nicholsonem v hlavní roli, který získal celkem pět Oscarů. Tím si Forman vydobyl pevné místo ve slavném Hollywoodu a samozřejmě také slušný balík peněz.

V roce 1979 si proto udělal radost a pořídil si ranč v Connecticutu, kde hledal únik od chaosu a nekonečného shonu rušného New Yorku. Původně šlo o stodolu s domem, časem si však filmový génius okolo sebe začal stavět luxusní sídlo obřích rozměrů.

Sídlo Formana vyšlo na bezmála 60 milionů korun!

Sídlo Formana vyšlo na bezmála 60 milionů korun!

Když přišly další úspěchy, jako je třeba osmi Oscary ověnčený film Amadeus, Forman začal ranč rozšiřovat. Odkoupil sousední pozemek a dal se do přestavování dvou domů, „pane“ mu navíc říkal i přilehlý les s rybníkem, zabírající plochu více než tři desítky fotbalových hřišť.

Formanův pozemek má rozlohu více než třicítky fotbalových hřišť’

Formanův pozemek má rozlohu více než třicet fotbalových hřišť.

Když se pak Miloš Forman oženil se svou životní láskou Martinou Zbořilovou, do sídla v Connecticutu za bezmála 60 milionů korun se ze svého newyorského bytu přestěhovali natrvalo. Aby taky ne, v domě s bazénem, tenisovými kurty či zahradním domkem jim nemohlo nic chybět!

Divočina za oknem

Velký kus přilehlé přírody měl pro Formana nebývalé kouzlo, jenže v žít v americké divočině není vždy zrovna procházkou růžovým sadem. Jak totiž Forman v minulosti prozradil Blesku, několikrát se ocitl tváří v tvář divokým medvědům!

„Za oknem, asi metr ode mě, jsem viděl obrovského černého medvěda. Jednou packou se opíral o okno a v druhé měl krmítko pro ptáky. Vybíral z něj zrníčka. A pak se se zájmem koukal k nám dovnitř a do mé pracovny na moje sošky medvědů, což jsou filmové ceny. Koukal na ně, jako by to byly samice,“ prozradil.

Hned vedle ranče měl Miloš Forman les s rybníkem.

Hned vedle ranče měl Miloš Forman les s rybníkem.

Na svém oblíbeném ranči strávil geniální Miloš Forman zbytek života, kvůli své nemoci ho v poslední době v podstatě vůbec neopouštěl. 

Právě dnes celý svět zasáhla zpráva, že v pátek 13. dubna podlehl tzv. makulární degeneraci, kvůli níž během posledních let v podstatě oslepl.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 14. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Haha
  4
 • Cože
  4
 • Tvl
  4
Komentáře