jít naiDNES.cz

Textař Horáček znovu potvrdil: Do politiky už se nevrátím! Tak uvidíme...

Textař a publicista Michal Horáček, který byl v roce 2018 neúspěšným kandidátem na post prezidenta Česka, se rozhodl nadobro skončit se svými politickými aktivitami. Hodlá se vrátit k umění, v politice prý už vyzkoušel vše, co si předsevzal, a dále se angažovat neplánuje. Je s podivem, že toto rozhodnutí přichází ve chvíli, kdy je nálada ve společnosti tak zjitřená a jeho šance na úspěch by se tím pádem mohly zvýšit.

„Do prezidentské kampaně jsem dal všechno, co jsem mohl. Nemám tím na mysli jenom peníze, ale i energii a myšlenky. Výsledek volby beru pokorně, respektuji ho a nehodlám už chodit se stejným zbožím na trh znovu. V politice už nemám víc co nabídnout,“ řekl Horáček Právu.

Podobně se známý textař a autor mnoha hitů vyjádřil před časem i pro Expres, kdy volal po někom s podobnými názory, jako má on. Toho by prý ve volbách a jeho snažení rád podpořil.

Horáček se proto rozhodl vrátit do vod, kde mu to vždy šlo a prospívalo. A nejen to, rozhodl se také dále vzdělávat. „Nedávno jsem absolvoval náročné přijímací zkoušky na obor Dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Bylo nás tam dvě stě, a berou jen pětadvacet lidí. Bylo to náročné a já se mnohem intenzivněji než kdy předtím věnoval v rámci příprav světu umění,“ prozradil.

Do médií také přispívá svými texty o kunsthistorických tématech.

„Potřebuji dostat ještě větší inspiraci spojením se skladatelem, jehož hudba mé texty umocní a vzniknou dobré písně. Obávám se, že pokud takového člověka v dohledné době nenajdu, bude opadávat má ambice a chuť něco takového dělat,“ dodal.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře