jít naiDNES.cz

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Filmový kritik Kamil Fila se pořadem Máte slovo často výborně baví. Třeba dílem, který byl věnovaný věštcům a astrologům. | foto: Reprofoto DVTV

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo v České televizi co dělat. Formát, který vzešel z nováckého formátu příznačně nazvaného Kotel, podle filmového kritika Kamila Fily do veřejnoprávní televize vůbec nepatří. „Vykřičet se a neposlouchat druhé, navíc k tomu touha po autoritářských osobnostech, jako je Míša Jílková,“ charakterizoval publikum a hosty zmíněného pořadu.

„Máte slovo patří k největším bizarnostem, které můžete vidět v českých televizích a je s podivem, že ho najdete právě na veřejnoprávní televizi. Je totiž typický pro komerční televize,“ řekl o pořadu Michaely Jílkové filmový kritik Kamil Fila na DVTV.

„Většinou ho člověk sleduje jako zábavný pořad, třeba ten díl s věštci nebo Janou Kratochvílovou, která mluvila mimo jiné o tom, že si umí vyzpívat vitamin D,“ pozastavil se nad obsahovou náplní některých dílů.

„Horší je to v případech, kdy jde o vážné téma. Třeba když Miloš Zeman řekl, že pouze deset procent Romů pracuje,“ podotýká Fila, kterému vadí, že demokracii si dramaturgové vyložili hodně svérázným způsobem. 

„Nikdy nedojde k diskuzi. Je to perverzní vyváženost ve smyslu pět minut dostane Hitler, pět minut Židé,“ zamýšlí se kritik, který dodává, že se v Máte slovo ke slovu dostanou hlavní největší křiklouni a motorem k „debatě“ často jsou emoce, a ne fakta.

„Tenhle formát nepatří na veřejnoprávní televizi. Strany se budou do nekonečna hádat, nikdy nenastane shoda. A moderátorka? Ta nemoderuje, ale spíš vzbuzuje vášně, nebo se chová jako krotitelka divé zvěře a je to taková domina z devadesátek,“ shrnul v kostce pořad na ČT1 Fila s tím, že někteří lidé zjevně milují autoritářské zacházení.

„Ten pořad nesymbolizuje demokracii, i když si to lidé myslí. Lidé asi mají rádi, když je někdo buzeruje,“ míní s tím, že pavlačový mód prostě mají někteří diváci v oblibě.

„Moment, už dost jako!“ zařvala by možná v tuto chvíli Míša Jílková, podobně jako v díle Máte slovo s Jiřím Pospíšilem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:01 14. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  62
 • Trapas
  27
 • Haha
  17
 • Cože
  10
 • Tvl
  10
 • Sladký
  9
Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat