Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Filmový kritik Kamil Fila se pořadem Máte slovo často výborně baví. Třeba dílem, který byl věnovaný věštcům a astrologům. | foto: Reprofoto DVTV

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo v České televizi co dělat. Formát, který vzešel z nováckého formátu příznačně nazvaného Kotel, podle filmového kritika Kamila Fily do veřejnoprávní televize vůbec nepatří. „Vykřičet se a neposlouchat druhé, navíc k tomu touha po autoritářských osobnostech, jako je Míša Jílková,“ charakterizoval publikum a hosty zmíněného pořadu.

„Máte slovo patří k největším bizarnostem, které můžete vidět v českých televizích a je s podivem, že ho najdete právě na veřejnoprávní televizi. Je totiž typický pro komerční televize,“ řekl o pořadu Michaely Jílkové filmový kritik Kamil Fila na DVTV.

„Většinou ho člověk sleduje jako zábavný pořad, třeba ten díl s věštci nebo Janou Kratochvílovou, která mluvila mimo jiné o tom, že si umí vyzpívat vitamin D,“ pozastavil se nad obsahovou náplní některých dílů.

„Horší je to v případech, kdy jde o vážné téma. Třeba když Miloš Zeman řekl, že pouze deset procent Romů pracuje,“ podotýká Fila, kterému vadí, že demokracii si dramaturgové vyložili hodně svérázným způsobem. 

„Nikdy nedojde k diskuzi. Je to perverzní vyváženost ve smyslu pět minut dostane Hitler, pět minut Židé,“ zamýšlí se kritik, který dodává, že se v Máte slovo ke slovu dostanou hlavní největší křiklouni a motorem k „debatě“ často jsou emoce, a ne fakta.

„Tenhle formát nepatří na veřejnoprávní televizi. Strany se budou do nekonečna hádat, nikdy nenastane shoda. A moderátorka? Ta nemoderuje, ale spíš vzbuzuje vášně, nebo se chová jako krotitelka divé zvěře a je to taková domina z devadesátek,“ shrnul v kostce pořad na ČT1 Fila s tím, že někteří lidé zjevně milují autoritářské zacházení.

„Ten pořad nesymbolizuje demokracii, i když si to lidé myslí. Lidé asi mají rádi, když je někdo buzeruje,“ míní s tím, že pavlačový mód prostě mají někteří diváci v oblibě.

„Moment, už dost jako!“ zařvala by možná v tuto chvíli Míša Jílková, podobně jako v díle Máte slovo s Jiřím Pospíšilem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:01 14. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  62
 • Trapas
  27
 • Haha
  17
 • Cože
  10
 • Tvl
  10
 • Sladký
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat