jít naiDNES.cz

Měl mě za arogantního debila! Tomáš Ortel vysvětlil vyhazov člena kapely

Ortel vyhodil člena své kapely, protože byl málo vlastencem. | foto: ČTK

Tomáš Ortel se na konci roku rozhodl pro radikální krok. Ze své kapely nekompromisně vyhodil dva členy. A zatímco Adam Karas by dříve či později kapelu opustil ze zdravotních důvodů, Ortel jeho odchod jenom urychlil, Tomáš Baloun prý byl propuštěn pro neloajální chování. Byl pro kontroverzní skupinu málo vlastencem?

Stejně jako v Chinaski, ani v Ortelu nezůstal kámen na kameni. Podobně jako Michal Malátný, tak i Tomáš Ortel vládne ve své kapele tvrdou a nelítostnou rukou. Na to doplatili Adam Karas a Tomáš Baloun.

„Bude to za chvíli téměř 2 a půl roku, co jsem nastoupil na jedno pódium s kluky z Ortelu. A jako všechno, tak i tahle má cesta končí a můj poslední koncert, pokud se nic nezmění, si odehraju 22. 12. v Třebíči. Na zbývajících prosincových akustických koncertech se už neobjevím. Původně to mělo být vše avizováno až po Novém roce s tím, že odehraju ještě nějaký měsíc, než se najde náhrada, řešení. Bohužel se to za jistých okolností takto změnilo. Nemá cenu se mě ptát, proč to je takhle, je to rozhodnutí ze strany frontmana a není třeba to dále rozebírat,“ napsal Karas, který tak naznačil, že jeho odchod urychlil právě Tomáš Ortel.

Sám ale přiznal, že impuls přišel z jeho strany. „Postupem času se hromadily všelijaké důvody, věci, co nefungovaly, ale pořád se to dalo nějak přehlížet. Nebudu to zde vše rozebírat a otevírat nějaké spekulace. Každopádně, ten jeden, jediný rozhodující důvod se týká především mého zdraví, a to sluchu. Měl jsem již nějaké problémy od začátku, ale za ty roky se to zhoršilo tak, že se již dále nemůžu pohybovat každý týden, pátek–sobota, v tom hlučném prostředí,“ prozradil Karas.

A zatímco on odešel dobrovolně, Baloun byl odejit, což nám potvrdil i sám Tomáš Ortel. „Jeden člen chtěl odejít sám ze zdravotních důvodů, jen s tím chtěl počkat až po Novém roce... Ten druhý byl propuštěn pro neloajální chování,“ sdělil nám Ortel, kterého jsme se zeptali na to, co v případě Ortelu znamená neloajální chování.

Na to nám neodpověděl. Jenom nás odkázal na své předchozí prohlášení. A právě z něj jde vyčíst, že problém byl v názorech jeho jmenovce. Tomáš oznámil kapele, že se necítí být vlastencem, a přesto, že mě považuje za arogantního ‚debila‘, pokračoval by dál... zřejmě z nezištného důvodu...,“ napsal Ortel, který tak nemilosrdně Balouna vyhodil z kapely.

Nutno říct, že právě vlastenectví je pro kapelu Ortel, která svůj úspěch postavila na xenofobních textech, základním kamenem. Předtím než v roce 2002 založil Tomáš Hnídek kapelu Ortel, jako odkojenec skinheadského Orlíku Daniela Landy a Davida Matáska, začal okolo roku 1994 hrát na bicí v neonacistické kapele Conflict 88 a za své působení v této kapele se nestydí a rozhodně toho nelituje, přestože ji posléze opustil.

Za dva vyhozené členy své kapely náhradu podle svých slov hledat nebude. „Chybět budou, tak bude potřeba změna aranží, což se dá časově stihnout do prvního koncertu v roce 2018,“ uzavřel Ortel, dříve Hnídek.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:01 středa 25. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  39
 • Super
  36
 • Haha
  20
 • Tvl
  13
 • Cože
  12
 • Sladký
  9
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat