Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Otec o lhářce Meghan: Dopis, jak mě miluje? Houby, ani se nezeptala, jak mi je po infarktu

  Thomas Markle obviňuje Meghan ze lži. | foto: Profimedia.cz

  V soudní válce mezi Meghan Markle a vydavatelstvím listu Mail on Sunday, jehož klíčovým svědkem není nikdo jiný než samotný otec vévodkyně, přituhuje. Thomas Markle vlastní dceru obvinil dokonce ze sprosté lži! Zatímco v článku magazínu People s titulkem „Pravda o Meghan“ se tvrdí, že měla manželka prince Harryho svému otci v dopise psát, že ho miluje, a prosit ho, aby už na ni neútočil skrze média, Thomas Markle říká: Je to lež, ukončila náš vztah a ani se mě nezeptala, jak se cítím po infarktu. A je toho víc!

  Proč přesně proti sobě Meghan s otcem stojí u britského nejvyššího soudu? 

  V době, kdy byla vévodkyně ještě členkou královské rodiny, nedlouho po svatbě s Harrym, se tématem číslo jedna stal její spor s otcem. Ten na královskou veselku nedorazil, krátce předtím prodělal silný infarkt. Meghan to rozzuřilo, zpřetrhala s otcem kontakt, který si on snažil vydobýt zpět skrze média.

  V magazínu People pak vyšel článek „Pravda o Meghan“. Šlo o rozhovor s pěti jejími blízkými kamarády a sama vévodkyně se údajně na jeho vzniku nijak nepodílela. Kamarádi v článku tvrdili, že Meghan měla po rozkolu s otcem zlomené srdce a celá zoufalá mu psala, že jej bude vždy milovat, ale že ho prosí, aby přestal s útoky skrze média.

  Na to konto udeřil Thomas Markle s tím, že něco takového není pravda, a předal úryvky z dopisu novinářům z Mail on Sunday. Meghan teď list žaluje za to, že úryvky zveřejnil.

  Malá Meghan s tátou Thomasem

  Malá Meghan s tátou Thomasem

  Právě v prohlášení pro nejvyšší soud se Markle o celém případu a především o onom dopisu rozpovídal. A to poměrně detailně. Meghan podle jeho tvrzení o přípravě článku v magazínu People dobře věděla a udělala vše pro to, aby působila jako zlomená dcera a on jako ďábelský otec. A tedy o něm sprostě lhala.

  „Když jsem si článek ‚Pravda o Meghan‘ v magazínu People přečetl, byl jsem šokován tím, co se tam o mně psalo. Byly to sprosté lži! Naprosto se tam zkresloval tón a obsah dopisu, který mi Meg v srpnu 2018 napsala. Proto jsem se okamžitě rozhodl, že to chci uvést na pravou míru a předat ten dopis,“ vysvětluje Markle v prohlášení svoje důvody, proč nechal soukromou korespondenci s Meghan zveřejnit.

  „Zdálo se mi, že ten článek Meg buďto výslovně schválila, nebo alespoň věděla o jeho zveřejnění a schválila ho. Myslím si, že Meghan chtěla, aby byl zveřejněn její popis našeho dopisu,“ míní Thomas.

  A vzápětí se vyjádřil i k samotnému dopisu, jejž Meghanin právník Justin Rushbrooke u soudu označuje jako „upřímnou prosbu trápící se dcery svému otci“.

  „Dopis nebyl žádným pokusem o usmíření. Byla to jen moje kritika. Nepsala tam, že mě miluje. Dokonce se ani nezeptala, jak se mám. Nebyl tam žádný náznak znepokojení nad tím, že jsem utrpěl infarkt, neptala se na moje zdraví. Ve skutečnosti to celé znamenalo konec našeho vztahu, rozhodně ne usmíření,“ říká Markle.

  Právníci také popírají, že by Meghan věděla o chystaném článku v časopisu People a o tom, že její přátelé jsou v kontaktu s novináři. Přiznávají ovšem, že jejich klientka se dvěma z oněch pěti kamarádů o obsahu dopisu mezi ní a otcem mluvila.

  „Vypadalo to, že musela tyto přátele využít k předání informací tisku. Informací, které očividně chtěla zveřejnit, včetně těch o dopise. Článek odkazoval i na dopis, který jsem Meg poslal nazpět, a o něm věděla jen ona,“ říká smutný táta.

  Celé znění dopisu už nikde není k dispozici, Meghanini právníci se nechali slyšet, že tehdejší asistent jejich klientky veškerou korespondenci mazal po třiceti dnech. 

  Článek „Pravda o Meghan“ uvedl i celou řadu dalších věcí, které jsou podle Thomase Marklea lživé. Třeba to, že ho dcera dlouho finančně podporovala nebo že spolu jeho vinou od svatby nepromluvili.

  „Já jsem se ji po svatbě opakovaně pokoušel zastihnout, ale nenašel jsem způsob, jak ji přimět, aby se mnou promluvila,“ brání se Markle.

  Thomas Markle nenechal na Meghan a Harrym nit suchou.

  Thomas Markle nenechal na Meghan a Harrym nit suchou.

  Případ je vzhledem k napojení na královskou rodinu mimořádně citlivý. Důkazem toho je, že renomovaný soudce Mark Warby, známý jako Justice Warby, další líčení naplánoval až na říjen, aby mohl pečlivě rozhodnout o předvolání svědků. 

  Možné je, že svědčit přijdou nejen bývalí zaměstnanci Buckinghamského paláce, ale třeba i samotný princ Harry. A vzhledem k tomu, že Thomas Markle avizoval svou přítomnost na každém jednání, mohlo by dojít na jeho vůbec první setkání se zetěm.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

  Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

  Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

  Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

  Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

  Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 6. března 2021, svátek má Miroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz