Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Meghanina právnička šokuje: Šikana podřízených? Tím slovem se plýtvá, dcera si na mě také stěžuje

  Začátkem loňského března odpálil britský deník The Times bombu, když přinesl několik svědectví bývalých či současných zaměstnanců Buckinghamského paláce. Ti se shodli na tom, že je Meghan ze svého postavení vévodkyně ze Sussexu šikanovala a vyvíjela na ně nesnesitelný tlak. Případ zůstává nadále otevřený a teď se k němu vyjádřila Meghanina právnička. „Slovo šikana se používá velmi lehkovážně. Mně dcera také řekla, že jsem tyran, když jsem ji poslala čistit si zuby,“ prohlásila Jenny Afiaová.

  Obvinění ze šikany bylo pro Meghan i Harryho ranou, tím spíše, že královská rodina vydala prohlášení, že se záležitostí bude důkladně zabývat. Pravda je, že toho od března externí právnická firma zatím moc neodhalila. Server Mail Online přinesl zprávu, že byla vyslechnuta pouze hrstka lidí.

  Teď ale na Meghaninu údajnou šikanu podřízených přišla řeč v podcastu BBC. Novinář Amol Rajan si do něj pozval právničku manželky prince Harryho Jenny Afiaovou. A ta šokovala veřejnost tím, jak ledabyle smetla vážná obvinění ze stolu, jako by to byly drobky od snídaně. Slovem šikana se totiž podle ní v poslední době plýtvá.

  „Myslím, že je v první řadě důležité si ujasnit, co to šikana je, protože to je termín, který se používá velmi lehkovážně. Moje sedmiletá dcera mě například před týdnem označila za tyrana, když jsem ji požádala, aby si vyčistila zuby,“ prohlásila Afiaová. 

  Meghan Markleová má pozornost ráda.

  Její srovnání působí vůči potenciálním obětem velmi pohrdavě. Meghan totiž zaměstnance Buckinghamského paláce neposílala čistit si zuby, podle několika různých svědků si na ně měla zasedávat, vyvíjet na ně nesnesitelný tlak a ponižovat je. 

  Některé osobní asistentky prý končily v slzách a s psychickými problémy.

  „Jsem velmi znepokojen, že vévodkyně v uplynulém roce šikanovala dvě osobní asistentky. Zacházení s paní X bylo naprosto nepřijatelné. Zdá se, že vévodkyně má v úmyslu si na někoho vždy zasednout. Šikuje paní Y a snaží se podkopat její sebevědomí. Dostali jsme hlášení od lidí, kteří byli svědky nepřijatelného chování vůči paní Y,“ citoval The Times z e-mailu, který v roce 2018 poslal tehdejší šéf komunikace Harryho a Meghan Jason Knauf Simonu Caseovi, tehdejšímu osobnímu tajemníkovi prince Williama.

  Jenže Meghanina právnička kategoricky odmítá, že by se její klientka něčeho takového kdy dopustila.

  „Lidé slovo šikana používají velmi volně, přitom je to velmi škodlivý termín. Zvláště pro ženy v povolání. Šikanování ve skutečnosti znamená zneužívání moci opakovaně a záměrně k tomu, abychom někomu fyzicky nebo emocionálně ublížili. Vévodkyně ze Sussexu absolutně popírá, že by to kdy udělala,“ míní Afiaová.

  A za Meghan by prý dala ruku do ohně i v osobní rovině.

  „Ten, kdo ji zná stejně jako já, nemůže věřit, že by něčeho takového byla schopna. V tu dobu jsem tam sice nebyla, ale obvinění vůbec neodpovídají mým zkušenostem s ní. A to jsem ji viděla i ve velmi, velmi stresujících situacích,“ dodává.

  Otázkou je, zda má nějakou vypovídající hodnotu srovnávat Meghanino chování k vlastní právní zástupkyni a podřízeným.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:46 sobota 7. května 2022. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   42
  • Trapas
   12
  • Tvl
   5
  • Sladký
   4
  • Super
   3
  • Cože
   3