Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Glosa: Kdyby byla Meghan Britka, celá tahle ostuda se svatbou by se neděla

  Místo královské svatby se žene královská ostuda. | foto: koláž Expres.cz

  Přijede, nepřijede, přijede, doopravdy nepřijede, možná by mohl přijet, na tisíc procent nepřijede už nikdy. Infarkt! Otec nevěsty Meghan, televizní technik Thomas Markle, předvádí budoucí vévodkyni, královské rodině i celé Velké Británii takovou ostudu, že bychom se vůbec nedivili, kdyby byla Meghan před svým velkým dnem zralá tak akorát na psychologickou péči. Je to jedna z vod na mlýn kritiků, kteří se nemohou srovnat s tím, že do tradiční rodiny bude patřit tak skandální nevěsta. Britové totiž nejsou na takové divadlo zvyklí.

  Bude to vpravdě revoluční sňatek, v pořadí šestý nástupce na královský trůn, princ Henry z Walesu (33) si tuto sobotu vezme rozvedenou americkou herečku s černošskými kořeny Meghan Markle (36), což je věc, která by se ještě před rokem 1981 stát rozhodně nemohla.

  Právě rok 1981 je zlomový v tom, že si jeho otec, korunní princ Charles, bral Dianu Spencer, učitelku z mateřské školy s modrou krví, která mu byla předvybrána a schválena jako vhodný genetický vzorek. Výsledkem toho bylo, že Diana se vdávala z lásky, Charles z musu, kdy celý život miloval Camillu, a manželství bylo prostě katastrofa.

  Jedinou dobrou věcí na tomto sňatku bylo, že na kusy rozmetal přísný královský protokol a toto byla poslední královská svatba v tom pravém smyslu slova. Dianini a Charlesovi synové si už berou dívky bez titulu, postavení, bez schvalování, z lásky.

  K tomu všemu jim dopomohl vzdorovitý a tragický život jejich matky, z něhož se poučil celý palác.

  Překvapivě uvolněné mravy na dvoře

  Že tam nyní panují uvolněné mravy, které se možná povolily i s ohledem na oba syny, jelikož byli emočně zasaženi v mladém věku a nadto na očích veřejnosti, je poznat z toho, co se nyní děje těsně před sobotní svatbou Harryho a Meghan.

  Dítě si rodiče a rodinu nevybírá, to je prostě fakt, s nímž se musí počítat nejen v našich soukromých životech, ale zejména je třeba k tomu delikátně přistupovat se speciálním ohledem u těch, kdo jsou veřejně činní. Meghan by nyní měla mít co nejvíc prostoru na klid a duševní vyrovnanost, neboť sňatkem se stane členkou královské rodiny, vévodkyní nejspíše ze Sussexu, a tím jí končí veškerá uvolněná legrace.

  Jenže je to právě její americká rodina, kdo téhle něžné dívce připravuje hanebné skandály, je to její rodina, kdo ji vyloženě psychicky terorizuje a mladé herečce, která se musí vzdát kariéry a části své osobnosti, ničí pečlivě budovaný mediální obraz. Její otec a její sourozenci si počínají jako horda nevychovaných hovad, s prominutím, kdy jeden každých deset minut mění své rozhodnutí jet nebo nejet na svatbu, a ti ostatní, kteří vůbec, ale vůbec nikoho nezajímají, vyřvávají do světa své ukřivděné názory o tom, co by Meghan nebo dokonce členové rodiny měli jak dělat a proč.

  Víc než kdy jindy tady platí, že mlčeti zlato, a je to jeden z těch momentů, kdy se může čtenáři společenských plátků dostat pocitu, že kdyby Meghan byla Britka, nic z toho by se nedělo.

  Konzervativní Brit domácí scény nesnese

  Ano, ruku na srdce, Evropané si o sobě myslí, že jsou daleko sofistikovanějším národem než Američané, o nichž mají svéhlavé představy, ovšem ty se dost často s realitou právě nerozcházejí. A Britové sami o sobě jsou uzavření, konzervativní, dbají na dobrou pověst, dobré vystupování, gentlemanské jednání, své prádlo si perou zásadně doma, pokud se nejedná o extrémní výjimky s patologickou potřebou pozornosti.

  A pokud se v ostrovní zemi najde taková osoba, dočká se jen britské nenávisti, nikoliv pochopení.

  V tomto bodě můžeme vzpomenout jako zářný příklad jednonohou modelku Heather Mills, která byla druhou ženou sira Paula McCartneyho. Heather během rozvodu s Paulem nedržela pusu, do médií se ochotně vyjadřovala ke všemu, co jí měl Paul provádět, a to v domnění, že odkryje pravdu a ukáže se, že ona je oběť. Nakonec se ukázalo, že ostrované toto absolutně nesnesou a kdyby dneska Heather Mills umírala na chodníku, tak ji kolemjdoucí překročí. Tak strašně je touto vychovanou společností nenáviděná za to, že se nedokázala ovládat, i kdyby měla stokrát pravdu.

  Není proto divu, že pro ně jsou uřvaní a velkohubí američtí příbuzní Meghan Markle trnem v oku a namísto veselky se řeší jen ostuda jdoucí zpoza velké louže, která Britům otravuje jejich slavnostní den.

  Meghanina máma Doria Ragland se jako jediná drží stranou a je potichu.

  Ti začínají mít celé svatby už plné zuby, jak je patrno z komentářů na sociálních sítích, protože se z ní stává cirkus, v němž členové rodiny Markleových soutěží o titul největšího kašpara. Meghanin otec Thomas navíc údajnou operaci srdce používá coby zástupné důvody, sám totiž cítí, že nové rodině nebude roven, a cítí to tak správně. Jediným, kdo se tomuto příbuzenskému skandálu vymyká, je maminka Meghan Doria Ragland, která velice správně ihned pochopila situaci a mlčí jako hrob.

  Královna je prý „znechucena“

  Lékem by byla pořádná a potřebná dávka britské noblesy, kterou si už Meghan dávno osvojila, jenže v americké povaze je myslet si, že vládne světu a právo na hlasitě vyřčený a bohužel jakýkoliv názor, i když úplně stupidní, je jejich právo nezcizitelné. Jen si vzpomeňte na reality show Kardashianovi. Té se v Evropě posmívají, zatímco v USA jsou tito lidé, co mají potřebu ukazovat světu vše včetně svých myšlenkových pochodů, za hvězdy.

  Kdyby se tohle dělo před rokem 1981, kdy si Charles vzal Dianu, zasáhla by královna okamžitě a žádný americký skandál ani svatba by se nekonaly. Jenže královna je už stará, už jí to taky může být tak trochu jedno, ale věřím tomu, že ve skrytu duše je z celého „hajdaláctví“ na infarkt. Ale hlavně ona má v povaze se k ničemu veřejně nevyjadřovat, protože ctí ducha, že rodinné problémy se řeší jen v rodině.

  Což je i nakonec i důvodem, že Amerika se může tvářit jako supermoderní společnost a posmívat se zkostnatělým ostrovanům v područí jakési elitní rodiny, ale když dojde na lámání chleba, vítězná salva bude vždy znít z Evropy.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:21 pátek 14. září 2018. Anketa je uzavřena.

  • Super
   100
  • Trapas
   45
  • Tvl
   19
  • Haha
   18
  • Cože
   15
  • Sladký
   11