Čtvrtek 22. dubna 2021, svátek má Evženie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Táta Thomas o Meghan a Harrym: Celá tahle věc s rasismem je hovadina, podívejte se na sebe!

  Thomas Markle se vyjádřil na adresu zetě Harryho a připomněl jeho skandál. | foto: Profimedia.cz

  Meghan Markle v třaskavém rozhovoru u Oprah Winfrey nenechala nit suchou nejen na rodině prince Harryho, ale ani na té svojí. Řeč přišla na rozkol s otcem Thomasem, který ji rozzuřil zinscenovanými paparazzi fotkami před královskou svatbou, na niž nakonec nemohl přiletět kvůli infarktu, což Meghan urazilo. Od té doby spolu nepromluvili. Thomas Markle dceru již poněkolikáté poprosil o odpuštění, ale také bránil královskou rodinu před nařčením z rasismu a pustil se do zetě Harryho, když připomněl jeho skandály.

  Rozpad vztahu mezi Thomasem Marklem a jeho dcerou Meghan načala série fotografií, na nichž otec nedlouho před královskou svatbou sedí v kavárně a čte si o Británii. 

  Jak se později ukázalo, vše bylo nahrané, Markle se domluvil s bulvárem, aby před dlouho očekávanou událostí stoupl v očích veřejnosti. Stala se z něj tehdy jedna z hlavních postav příběhu o americké dívce, která se vdává do královské rodiny.

  Nakonec na svatbu nedorazil. Utrpěl silný infarkt a lékaři mu cestu přes oceán nedoporučili. Podle jeho slov si pak s Meghan a Harrym vyměnil několik zpráv, ve kterých s ním uražená dcera zpřetrhala kontakty a ani slovem se nezeptala, jak se cítí po vážné operaci.

  Oprah Winfrey se během rozhovoru Meghan zeptala, jestli vnímá tátovu domluvu s tiskem jako zradu.

  „Snažím se rozhodnout, jestli je mi příjemné o tom mluvit. Bylo to... Asi bych použila slovo zrada. Komunikační tým nám řekl, že tohle je příběh, který má vyjít v novinách. To mimochodem bulvár věděl už měsíc, ale rozhodl se to vydat až v neděli před naší svatbou, protože chtěl vytvořit drama, což je také klíčový bod toho všeho. Zavolali jsme tátovi a já se ho na to zeptala. On řekl, že to absolutně není pravda,“ popsala Meghan.

  Tátovi prý vysvětlila, že by se královská rodina mohla pokusit mediální divadlo kolem něj zastavit, on ale znovu řekl, že s nikým z tisku nemluvil. Meghan se následně s Oprah shodla, že jí zkrátka lhal.

  Thomas Markle nenechal slova svojí dcery bez odezvy. V úterý vystoupil v pořadu Good Morning Britain a nabídl také svůj pohled na věc.

  „Jsem z toho velmi zklamaný. Omluvil jsem se za tu věc s paparazzi fotkami nejméně stokrát, ale Meghan a Harry se mi neozvali,“ řekl Markle s tím, že svou dceru stále velice miluje a rád by se s ní znovu setkal a konečně spatřil i vnuka Archieho.

  Thomas Markle reagoval na rozhovoru dcery Meghan.

  Thomas Markle reagoval na rozhovor dcery Meghan.

  „Mám také pocit, že mě Meghan zklamala. Protože když jsme spolu naposledy mluvili, byl jsem v nemocnici. A pak už se mi nikdy neozvali. Bylo jim jedno, jestli zemřu,“ pokračoval Thomas Markle a prozradil, že jeden z posledních hovorů vedl se zetěm.

  „Harry mi řekl, že kdybych ho poslechl, tohle by se mi nestalo. Já ležel na nemocničním lůžku po vážném zákroku a přišlo mi to od něj trochu nafoukané, tak jsem mu to zavěsil,“ popsal.

  Na zetě, jehož dosud nikdy osobně nepotkal, Markle očividně příliš slov chvály nemá. V rozhovoru dokonce odvážně připomněl Harryho skandály z minulosti.

  „Podstatné je, že mě dcera neztratila. Ona učinila vyjádření, že mě ztratila, ale není to pravda, vždycky jsem tu byl pro ni a pořád tu jsem pro ni, pokud bude chtít. Všichni děláme chyby, ale já alespoň nikdy nehrál nahý kulečník ani jsem se neoblékal jako Hitler, jako to udělal Harry,“ řekl Thomas Markle.

  Narážel tím na princovy excesy z minulosti. Především karneval, kam přišel s hákovým křížem na ruce, byl veřejně velice propíraný. Během pařby v Las Vegas byl zase Harry vyfocen úplně nahý.

  Kromě vztahu s dcerou a zetěm se Thomas Markle vyjádřil i k vůbec nejožehavější části jejich rozhovoru, kterou je obvinění nejmenovaného člena královské rodiny z rasismu. 

  Souvislost sice neznáme, ale Harryho se měl údajně někdo z příbuzných ptát, jakou barvu pleti bude mít jejich potomek. Meghan to pak dala do souvislosti s tím, že synovi Archiemu nebyl udělen titul.

  „Nemyslím si, že by britská královská rodina byla rasistická. Nemyslím si ani, že Britové jsou rasisté. Podle mě třeba Los Angeles je rasistické, Kalifornie je rasistická, ale ne Británie. Co se týče diskuze o tom, jakou barvu bude mít dítě nebo jak tmavé bude, hádám a doufám, že šlo jen o hloupou otázku. Může to být klidně jen tak, že se někdo trochu hloupě zeptal, nemusí jít přece hned o rasismus,“ míní Thomas Markle.

  „Celá tahle věc ohledně barvy dítěte a toho, jak by mohlo být tmavé, je hovadina,“ dodal.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

  Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

  Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

  Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

  Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

  Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 22. dubna 2021, svátek má Evženie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz