jít naiDNES.cz

„Zahrada bude!“ hlásí Stropnický. Pánové von Osečany se neobejdou bez brigádníků

Bývalo to zámecké schodiště, teď je to jen spousta poházených klád. | foto: facebook

Na zámku v Osečanech se věci daly nebezpečně rychle do pohybu. Matěj Stropnický ví, že pokud s úpravami zámku a zahrady nepohne, bude to navždy vypadat jako ruina zarostlá strašidelným břečťanem. Proto nedávno svolal další brigádníky, kteří pleli a vyklízeli jako o život. „Je tu velká buš!“ hlásají zámečtí páni.

Když si loni v létě Matěj Stropnický vzal na bedra rekonstrukci zámku v Osečanech, bylo jasné, že to nebude jen tak. Nejen zámek, ale i zámecká zeleň budou potřebovat pořádnou dávku energie. 

Vlastníma rukama by to ale bývalý politik dělal do devadesáti. Rozhodl se tedy svolávat čas od času brigádu za přespání a stravu.

Druhá brigáda! Termín 7.–9. června 2019, spaní, jídlo, pití, nářadí zajištěno,“ lákal Stropnický pomocníky na druhý turnus.

Co vás na naší brigádě čeká? Tady by se vyčistily ty sloupky a ta brána od břečťanu a dalších nánosů, tak abychom to měli připravené na rekonstrukci příští rok. Protože tady byla růžová zahrada a zase tu bude!“ hlásá ve videu Daniel Krejčík, přítel Matěje Stropnického.

Dále tu bylo kdysi krásné zámecké schodiště, které tady teď není. Co je tu teď? Je tu spousta popadaných klád, které musíme odstranit,“ láká Krejčík zájemce o brigádu.

Je tu velká buš, se kterou se potřebujeme porvat, aby z ní byl zase zámecký park,“ dodává.

Zahrada vloni v létě 2018

Zahrada loni v létě

Musí se uznat, že po dalším víkendu bývalá růžová zahrada přece jen prokoukla, i když růžovou zahradu to zatím v žádném případě nepřipomíná.

Stav severní zahrady po víkendu s brigádníky teď. Zámečtí páni tu plánují...

Stav severní zahrady po víkendu s brigádníky. Zámečtí páni tu plánují vybudovat růžovou zahradu.

Růžová zahrada zase bude! To si slibují zámečtí páni Stropnický s Krejčíkem.

Růžová zahrada zase bude! To si slibují zámečtí páni Stropnický s Krejčíkem.

Zámečtí páni mají v plánu připravit okruh zámeckým parkem, nejen okruh po zámku. K tomu ale potřebují pořádný zásah lidské ruky. Zatím zahrada připomíná spíš strašidelnou zámeckou zahradu z filmu Panna a netvor od Juraje Herze.

Nezbývá než popřát zámecký pánům hodně nadšenců, kteří se na zámek v Osečanech vydají za prací. Bez nich to evidentně nezvládají.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat