Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Vzpoura soutěžících: MasterChef? Manipulace s námi i diváky, čachry s pravidly a křivda!

  MasterChefa Česko poněkud utajeně a v tichosti vyhrál Martin Pecina. | foto: TV Nova

  Letošní řada kulinářské soutěže MasterChef je minulostí, poněkud překvapivě ji ovládl „exot“ Martin Pecina. A Nova začala pomalu chystat casting na další ročník. Aktuálně se štáb musí vyrovnávat s kritikou, která se na něj valí nikoliv od diváků, ale nečekaně od samotných účastníků. Vítěz si postěžoval, že soutěž není tak úplně přirozená, ale že si ji tvůrci snaží upravovat k obrazu svému kvůli dramatizaci. Jeden z neúspěšných favoritů Ondřej Štol zase kroutí hlavou nad podivným manévrem s pravidly a mluví o křivdě.

  Dramatizace je v reality show běžnou a zcela pochopitelnou věcí, soutěžící ale nejspíše čekali, že MasterChef bude v první řadě o vaření.

  Když jsme před několika týdny hovořili s odpadlíkem a největším „záporákem“ letošní řady Acem, ten nám naznačil, že se značná část reality show odehrává ve zpovědní místnosti. A že si produkce následně s natočeným materiálem hodně „hraje“ a sama utváří image soutěžících.

  „Všechno nebylo tak, jak jste to viděli na obrazovkách. My jsme ve zpovědnici byli třeba hodinu a půl a oni z toho pak sestříhali pár vteřin,“ sdělil nám bosenský učitel zeměpisu.

  Konec soutěže ale rozvázal jazyk i těm, kteří v ní slavili úspěch. Vítěz Martin Pecina před pár dny poskytl rozhovor magazínu Reportér a rozpovídal se v něm o tom, jak se produkce snaží uměle vyvolávat konflikty.

  „Neustále někdo vymýšlí, jak soutěžícím znepříjemnit život. Chystají proti vám úklady, aby vznikaly animozity, odehrálo se nějaké drama, někdo se rozplakal. Televize potřebuje ty lidi namíchat tak, aby byla větší šance na různé třenice, podrazy, naschvály. Přesto jsme spolu dokázali fungovat velmi hezky, štábu navzdory. Dodnes se vídáme a přátelíme,“ krčí rameny výstřední autor mimo jiné i vítězné bagety letošního ročníku.

  „Byl to od nich odvážný tah. Když zjišťovali, jestli budu ochoten ukázat nějakou emoci, museli si všimnout, že dbám na to, abych se nenechal vtáhnout do žádných manipulací. Nakonec mi tu šanci dali, ale troufám si říct, že postupem času zalitovali,“ naznačil, že to s manipulacemi na něj štáb zkoušel.

  MasterChef Česko poněkud utajeně a v tichosti vyhrál Martin Pecina.

  Produkce se podle některých soutěžících ale nesnaží manipulovat jen se soutěžícími a tím, jak je vidí divák. Ondřej Štol, velký favorit letošního ročníku, který ale skončil těsně před branami finále, si postěžoval na nečekanou machinaci s pravidly.

  Porotci ho v první předfinálové výzvě poslali na balkon a sdělili mu, že je prvním finalistou. Pak ale najednou bylo vše jinak a musel vařit a bojovat o finále znovu, což Ondru fatálně rozhodilo.

  „Šel jsem z prvního místa na balkon a řekli mi: Máte jisté finále. Pak jsem najednou večer, hned v další výzvě, vypadl. Nedávalo mi to smysl, ta první výzva mi přišla zbytečná. A myslím si, že to byl také zlomový bod, kdy jsem to v druhé fázi soutěže nebyl já. Celou dobu jsme byli na hraně a mě tohle semlelo. Za mě tohle v té soutěži nemělo být,“ řekl Ondřej pro televizi Nova.

  Dnes vaříme ve skvělé kuchyni Entrée v Olomouci . Bude to jízda v podání @premekforejt . Tak držte palce, protože to nebude žádná sranda.

  #dělejcotěbaví #entreerestaurant #foodstyling #cheflife #tvnovaofficial #masterchefcz #fusion_.food_

  30. listopadu 2022 v 18:08, příspěvek archivován: 20. prosince 2022 v 13:26

  „Byl jsem zklamaný, nedávalo mi to smysl. Tu výzvu jsme vařili celý den, to jsem klidně mohl být s dětmi. Byl to takový nůž do zad, všichni se tě zeptají, jaké to je být ve finále, postoupil jsem jako první, předvedl jsem nejlepší jídlo, které jsem v té soutěži uvařil. A za chvíli vám řeknou: Je vám to prd platné. Druhý den jdete domů. Mám v sobě takovou malou křivdu. Kdyby se to stalo v top 10, neřeknu, ale hrát si s lidmi takto před finále? To mi přijde hnusné, popravdě. Na tu výzvu bych raději zapomněl, ta mě nas*ala, když to řeknu hnusně,“ dodal Ondra.

  Tomu dávají zapravdu i diváci. Produkce totiž ještě navíc nepochopitelně v předposledním díle ponechala záběry, kde se porotci Ondřeje ptají, jaké to je být prvním finalistou...

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:30 středa 19. dubna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   164
  • Super
   50
  • Tvl
   31
  • Haha
   18
  • Cože
   12
  • Sladký
   10