Nechtěl jsem být ubožák! Hofmann z Mostu! popsal, jak vznikl „jeho“ Luďan

7. února 2019
Ztroskotanec Luďan v extrémně sledovaném seriálu Most! je pro Martina Hofmanna (40) bezpochyby životní role. Stačilo ale málo a herec, kterého můžete znát též z nekonečného seriálu Ulice, by v díle režiséra Jana Prušinovského buď vůbec nehrál, nebo by jeho postava nebyla taková, jaká je.

Martin Hofmann se v rozhovoru pro Radiožurnál svěřil, že seriál Most! se mohl jmenovat úplně jinak. Jedním z původních názvů prý byl Ženodlak! a děj se měl točit kolem postavy Pavla, který je přeoperovaný na Dášu a ve dne je mužem a v noci ženou. „V tom bych asi nehrál,“ řekl s úsměvem Hofmann.

Hrozilo prý také, že seriál se bude jmenovat Kladivo na transky. Tento název vznikl ale ještě předtím, než na projektu začali pracovat Petr Kolečko a Jan Prušinovský.

Nakonec ale naštěstí vše dopadlo dobře a každé pondělí se televizní diváci mohou dívat na seriál Most!, který je plný nekorektního humoru a sám Hofmann v něm geniálně ztvárňuje hlavní roli životního ztroskotance Luďana. Herec se teď svěřil, že postava, kterou hraje, měla mít původně úplně jiný charakter. Odevzdaného ubožáka ale Hofmann hrát nechtěl.

„Luďan měl být původně ukňouraný a pasivní. Já ale řekl, že by mi osobně vyhovovalo, kdyby byl aktivní, byť špatně, kdyby byl řepa, která to před sebou valí. Chtěl jsem, aby to byl buldozer,“ říká Hofmann, který také zavzpomínal na to, jak vznikla hláška „Dycky Most!“, která začíná být hitem nejenom na sociálních sítích.

„Nejdřív se řešilo, že Isteník (představitel hospodského Edy, pozn. red.) bude mít vytetováno ‚Most forever‘. Říkal jsem, že jsou to kamarádi a že ‚Most forever‘ by měl mít vytetováno i Luďan. Pak zaznělo ‚Navždy Most‘, až z toho nakonec vzniklo ‚Dycky Most!‘,“ vzpomíná Hofmann. „Je to ale dobrý slogan, který se povedl,“ dodal populární herec.

Jak již bylo řečeno, Martina Hofmanna každé pondělí velká část české populace vídá na televizních obrazovkách jako věčně opilého ztroskotance. 

Toho, že by si ho lidé takto měli zaškatulkovat, se herec nebojí. V divadle totiž často hraje mnohem vážnější role. Sám ale cítí, že postavy sígrů mu sedí více. 

„Nemám problém s tím dostat ze sebe to špatné. Spíš musím některé věci krotit. O svých démonech vím a čím jsem starší, tím lépe je krotím,“ vysvětluje Hofmann.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:30 pátek 7. června 2019. Anketa je uzavřena.

  • 166
  • 21
  • 16
  • 12
  • 11
  • 10
Komentáře