Marta Kubišová otevřeně o honorářích: Léta jsem zpívala za hubičku!

4. prosince 2018
Je slavná, uznávaná a její písničky zná celý národ. Hit Modlitba pro Martu se stal symbolem sametové revoluce. Kdo by si ale myslel, že Marta Kubišová (76) žije v přepychu, spletl by se. Sama zpěvačka nám přiznala, že roky pracovala doslova za velmi malé honoráře.

Před rokem ukončila svou zářnou kariéru a rozhodla se jít do penze, a ačkoliv v posledních měsících v rámci oslav výročí sta let vzniku Československa kývla na několik jednorázových vystoupení, přiznává, že jí zpívání nechybí. Možná je to i tím, že nemá motivaci. Marta Kubišová totiž přiznala, že roky zpívala doslova za pakatel.

Pokud by si někdo myslel, že si za jedno vystoupení účtovala statisíce, jako je to v případě Karla Gotta či Lucie Bílé, spletl by se. I možná proto se Marta Kubišová před časem rozešla Milanem Heinem, v jehož Divadle Ungelt roky vystupovala a který jí zajišťoval jiná vystoupení po Česku.

„Já se k tomu nemůžu vyjadřovat. Slíbili jsme si, že se k tomu nebudeme vyjadřovat. Chci to dodržet,“ odpověděla nám zpěvačka, když jsme se jí zeptali, zda je pravda, že si prací v Ungeltu nevydělala ani na penzi.

Pak se ale rozmluvila. „Když jsem přišla do Divadla Ungelt, tak jsem věděla, že tam je osmdesát osm placených míst a že tam nemůžu čekat horentní výplatu. Takhle jsem to tehdy představila Rudovi Roklovi, se kterým jsme se domluvili, že tam spolu půjdeme. Jenže Rudýnek umřel a od prvního koncertu se mnou byl Petr Malásek,“ zavzpomínala na své začátky v Divadle Ungelt zpěvačka s tím, že na své výplatě se s Heinem dopředu domluvila.

„Tenkrát mi Milan Hein řekl, že je honorář za hubičku. Tenkrát mi to vůbec nevadilo a u toho jsem zůstala devatenáct let,“ dodala Kubišová s tím, že za „venkovní“ koncerty dostávala adekvátní honorář.

Během narozeninového večírku agentury VDN Promo, která pořádala její poslední turné a jejíž majitel Petr Větrovský si ji v posledních letech vzal pod svá křídla, ale přiznala, že až díky této spolupráci si vydělala na penzi a mohla jít do důchodu.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:00 středa 3. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

  • 12
  • 11
  • 10
  • 9
  • 8
  • 7
Komentáře