Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  V CNN Prima News končí i Markéta Dobiášová. Takhle si ji vychutnal Jaroslav Tvrdík

  Jaroslav Tvrdík neměl problém odpovídat na nepříjemné otázky Markéty Dobiášové. | foto: CNN Prima News

  V CNN Prima News nezůstal kámen na kameni. Kromě Petry Benešové a Elišky Čeřovské, které ve vedení televize nahradili Pavel Štrunc a Tomáš Večeřa, opouští řady zpravodajského kanálu i šéfka investigativního týmu Markéta Dobiášová. Ta se hned první den spuštění stanice nechvalně proslavila nepovedeným rozhovorem s Jaroslavem Tvrdíkem.

  Přestup Markéty Dobiášové do CNN Prima News nebyl žádným překvapením. Jde o uznávanou novinářku, která od roku 2003 pracovala v redakci publicistického pořadu Reportéři ČT. I kvůli tomu ve svém novém působišti dostala důvěru svých šéfů a stanula v čele investigativního týmu.

  Nyní po čtyřech měsících v televizi končí.

  „Jedna z cenností, kterou novinář má, je jeho dobré jméno. Investigace se spotřebkami nahradit nedá. Takže děkuju, bylo to prima,“ okomentovala svůj konec na CNN Prima News Dobiášová, která od začátku léta nemoderovala ani Hlavní zprávy, kde ji po boku nového ředitele televize nahradila Veronika Kubíčková.

  Nebudeme hodnotit celé čtyřměsíční působení Markéty Dobiášové na Primě, nejde ale nevzpomenout na její úpornou snahu ugrilovat Jaroslava Tvrdíka v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Z Tvrdíka se snažila získat kladnou odpověď na svůj dotaz, zda byl jako šéf Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce při koordinaci nákupu ochranných pomůcek pro Českou republiku z Číny ve střetu zájmů.

  Zatímco Dobiášová během svého argumentování působila chvílemi až hystericky, Tvrdík se velmi klidně snažil vysvětlit, že nemohl být ve střetu zájmů, protože nezastupoval Čínu, ale byl osloven vládou České republiky, aby pomohl s tehdy nedostatkovými dodávkami ochranných pomůcek. Své kontakty v Číně naopak označil za výhodu.

  Tvrdík tehdy smetl ze stolu i její argument, že jako zaměstnanec firmy, která je napojená na čínskou vládu, musí logicky hájit i čínské zájmy, přestože má hájit ty české.

  Ačkoliv se Dobiášová snažila Tvrdíka dostat stůj co stůj, její první výkon na obrazovkách CNN Prima News působil dost amatérským dojmem. Když si navíc uvědomíme, že podklady připravovala novinářka s téměř dvacetiletými zkušenostmi, bylo to až zarážející. A divil se i Tvrdík.

  „Paní redaktorko, jestli se chcete se mnou dostávat do debaty... Dneska začíná CNN News a já si myslím, že CNN je prestižní stanice, kde ti lidé jsou profíci a připravení. Jak mi jako šéfredaktorka investigace můžete říct, že společnost CITIC patří pod ministerstvo průmyslu Číny? Kde jste to vzala? To není pravda?!“ tázal se rozhořčený Tvrdík.

  „Ona nespadá pod čínskou vládu?“ zakoktala Dobiášová. „To máte sakra rozdíl. CITIC je stoprocentní akciová společnost kótovaná na mezinárodní burze a jejím zřizovatelem je čínská vláda, když je to státní firma. Když tu CITIC dá dar, je to propaganda?“ ptal se Tvrdík, který už nedostal odpověď, protože rozhovor raději utnula Pavlína Wolfová.

  Ačkoliv mnozí očekávali, že Dobiášová na CNN Prima News skončí po tomto svém reportérském selhání, televizi opouští až nyní, kdy stanice po čtyřech měsících prochází reorganizací.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz