Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz

    Odsud jejich dceru nevyhodí. Manželka Vladimíra Růžičky si otevřela vlastní růžovou školku

    Nepříjemnou zkušenost dokázala zúročit ve svůj prospěch. Manželka hokejového trenéra Vladimíra Růžičky Marie si otevřela vlastní mateřskou školku, a to necelý rok poté, co její dcera byla vyhozena z jiné chomutovské soukromé školky.

    Pokud jste si mysleli, že dítě nemůže být vyhozeno ze školky, jste na omylu. Na vlastní kůži to poznali i Vladimír Růžička a jeho manželka Marie, kupodivu to nebylo kvůli špatnému chování dítěte, ale kvůli názorům rodičů.

    „To, co jsem dnes zažila ve slavné Kouzelné montessori školičce u nás v Chomutově, je vrchol. Jednání paní majitelky Hany K. a paní učitelky Lenky Č. je neskutečné. Neustálé poučovaní ze strany ‚dokonalé‘ paní učitelky jsem již nevydržela a řekla jsem jí, co mi vadí, což ona neunesla. Také jsem si dovolila odmítnout nabídku na výuku anglického jazyka pro malou, manžel i já jsme zajedno v tom, že je to brzy, Lejlince ještě ani nejsou dva roky. Tímto jsme si vysloužili výpověď ze strany školky, respektive majitelky. Byla jsem vyzvána, abych vešla do kuchyňky (místo do kanceláře), kde na mě čekala paní majitelka s učitelkou a připravenou smlouvou o ukončení docházky. Podotýkám, že vše bez paní ředitelky, která je k tomu kompetentní. Bylo mi řečeno, že základem této školky jsou spokojené děti, ale my jsme nabyli přesvědčení, že spokojená by chtěla být hlavně paní učitelka Lenka, u které je ovšem opak pravdou,“ ulevila si loni v září na sociální síti Růžičková, která se rozhodla nehledat jinou alternativu, ale rovnou si otevřít vlastní školku.

    „Dlouho jsem chtěla mít něco svého. Děti miluju, a jelikož se stalo to, co se stalo, rozhoupalo mě to a motivovalo k tomu udělat školku. Nedělám to proto, že se chci mstít nebo být pro někoho konkurence. Dělám to proto, že mě to naplňuje, a chci to pojmout vše zase trochu jinak,“ sdělila Expresu Růžičková, podle níž ve sporu v bývalé školce její dcerky nešlo o hodiny angličtiny.

    „O situaci vypovídalo i to, že v reakci na odchod naší dcery dali ve stejný den výpověď tři zaměstnanci,“ tvrdí Růžičková s tím, že ředitelka její školky v tu dobu byla ředitelkou ve zmíněné školce.

    Nyní se chce soustředit na svou školku. „Každý začátek je těžký. Najít prostory, předělat to tak, aby to splňovalo zákonné požadavky. Nejhorší je snad papírování. Vše ale děláme s radostí a srdcem. Růžová školička je pouze pro image. Samozřejmě je pro všechny děti, i pro chlapce, ve věku 1,5 až 4 roky,“ vysvětlila žena Vladimíra Růžičky.

    Proč hlavně tak malé děti?

    „Vzhledem k možnostem školek v Chomutově chceme především nabídnout rodičům péči o děti, které by do státních školek neumístili. I z tohoto důvodu pak chceme, aby děti k sobě měly blíž i věkem a my měli prostor s nimi pracovat dle jejich potřeb,“ dodala Růžičková, jež tak vyřešila dva problémy naráz. Nemusí řešit školku pro dceru a nebude navíc finančně závislá na Růžičkovi, který do této doby táhl domácnost.

    Fotogalerie

    Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

    Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

    Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

    Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

    VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

    Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

    Komentáře

    Mohlo by vás zajímat

    Vezmeme vás na titulní stranu
    Středa 8. července 2020, svátek má Nora
    • schránka
    • Přihlásit Můj účet
    EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz