Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Nejkrásnější expřítelkyně prince Harryho? Princezna Marie-Olympie!

  Marie-Olympie Řecká a Dánská | foto: Profimedia.cz

  Princ Harry (39) měl v minulosti mnoho krásných partnerek. Jsou mezi nimi známé zpěvačky, herečky, modelky, ale také princezny. Jednou z nich je princezna Marie-Olympie Řecká a Dánská (27), která je i velmi úspěšná modelka.

  Marie-Olympie Řecká a Dánská je úspěšná americká modelka, společenská celebrita a členka řecké královské rodiny. Mimo jiné je i kmotřenkou britského panovníka Karla III. (75). Marie-Olympie je nejstarší potomek korunního prince Pavla a jeho manželky Marie-Chantal, korunní princezně řecké.

  Narodila se v New Yorku a pokřtěna byla v katedrále svatého Jiří v tureckém Istanbulu. Následně se rodina přestěhovala do Londýna, kde Marie-Olympie se svými čtyřmi bratry strávila většinu svého dětství.

  Marie-Olympie Řecká a Dánská

  Poté Marie studovala dějiny umění, divadlo a grafický design na internátní škole ve Švýcarsku. Absolvovala také studium fotografie na Parsons School of Design v New Yorku. Ve svých sedmnácti letech začala pracovat v luxusním oddělení módy u Diora.

  Móda se stala princezninou vášní. Spolupracovala s těmi největšími módními značkami, jako jsou Michael Kors, Dior nebo Dolce & Gabbana. Vedle přehlídkových mol plnila také stránky časopisů, například Harper’s Bazaar či Vogue Thailand.

  Marie-Olympie Řecká a Dánská

  Do povědomí veřejnosti se dostala především v roce 2016, tehdy byla jako devatenáctiletá maturantka spojována s o deset let starším princem Harrym (39). Údajně spolu randili několik měsíců. Řecká královská rodina si je ostatně velmi blízká s britskou královskou rodinou.

  Král Konstantin II. se stal kmotrem prince Williama. Král Karel III. se stejné role ujal u Olympie. A podle princezny je v ní skvělý. „Nikdy nezapomněl na moje narozeniny,“ řekla pro web The Telegraph.

  Marie-Olympie Řecká a Dánská

  Její románek s princem Harrym se však nijak zvlášť nevyvíjel. Harry se v červnu roku 2016 seznámil s americkou herečkou Meghan Markle (42), kterou si o dva roky později vzal za ženu. Sussexovi spolu mají dvě děti a bydlí v kalifornském Montecitu.

  Olympie naopak tvořila několik let pár s Peregrinem Pearsonem, dědicem Michaela Pearsona, jehož rodina má údajně jmění v hodnotě 224 milionů liber, v přepočtu tedy zhruba 6,2 miliardy korun. S Peregrinem se rozešla na konci loňského roku.

  Fotogalerie