jít naiDNES.cz

Marek Taclík neřešil svoje dluhy, teď mu hrozí, že bude zase spát na lavičce

Byt Marka Taclíka jde do dražby. | foto: Koláž Expres/Profimedia/Portál dražeb

Marek Taclík přijde již za dva dny o střechu nad hlavou. Kvůli hned několika dluhům z minulosti ve výši dvou milionů korun mu bude exekučně vydražen jeho byt 1+1 v pražských Strašnicích. Herec ale nemá smolnou chvíli prvně v životě. Nejenže se s dluhy potýkal již v minulosti, navíc má za sebou i drogovou závislost.

Dneska sice patří k našim nejobsazovanějším hercům, hraje hned v několika filmech ročně, natáčí reklamy, kterým dokonce propůjčuje i svůj hlas, ne vždy ale měl to štěstí, že měl tolik práce.

Marek Taclík, který se podle informací deníku Blesk v momentální době vyhýbá svým milionovým dluhům, má s nesplácením závazků letité zkušenosti. Své o tom ví i jeho dlouholetý kamarád David Ondříček. Právě jemu totiž herec dlužil velký obnos peněz, který nevracel.

„Když David Ondříček režíroval reklamu pro jednu automobilku, dlužil jsem mu nějaké peníze, které jsem mu nemohl vrátit. Z divadelního platu to prostě nešlo. Takže mě obsadil do reklamy, vzal si můj honorář a dluh byl smazaný,“ potvrdil před několika lety Taclík.

A ačkoliv přátelství s Ondříčkem zachránil, důvěru ne. „Sice mě obsazuje, ale už mi nepůjčuje,“ prozradil v průběhu své účasti v taneční show StarDance, kde si za jeden živý přenos přišel na padesát tisíc korun, takže mohl alespoň část dluhu splatit.

Taclík nemá zkušenosti jenom s nesplácením svých závazků, ale má za sebou i drogovou minulost. Ani tu ale na férovku netajil.

Jel jsem v LSD, speedu, tripech, kokainu a perníku,“ byl před časem Taclík upřímný. Toho dokonce v roce 1993 zadrželi pohraničníci poté, co se snažil propašovat drogy z Amsterodamu. „Žádný dealer jsem samozřejmě nebyl, protože to bylo pro vlastní potřebu. Němci to ale vyhmátli a dostal jsem podmínku na tři roky,“ přiznal se.

Kvůli problémům s drogami a alkoholem dokonce ve dvaceti letech spával na lavičce v parku jako bezdomovec. Alkoholem si navíc zdevastoval tělo a doktoři mu pití zakázali. A jak to vypadá, může na ulici herec skončit znovu. Tentokrát v tom ale není sám. Jeho přítelkyně Pavla mu totiž již brzy porodí prvního potomka a místo nakupování výbavičky nyní musí shánět střechu nad hlavou, o kterou přijdou kvůli závazkům z minulosti, které Taclík dlouhých 13 let neřešil.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 13. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  39
 • Super
  16
 • Tvl
  14
 • Haha
  11
 • Sladký
  10
 • Cože
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat