Pondělí 17. února 2020, svátek má Miloslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Kytarista Mandrage Pepa Bolan: Drogy v českém rocku? Vůbec! Tohle není Amerika

  Pepa Bolan a Vítek Starý | foto: Profimedia.cz

  Závislost na drogách, údajně na pervitinu, udělala z frontmana kapely Mandrage Víta Starého (31) chodící trosku. Prý je na tom tak zle, že se bojí ukázat na veřejnosti. Klávesista František Bořík (30) se na sociálních sítích zase před časem chlubil, že „je na perníku“, a pod vlivem drog ještě vlezl za volant. Není tomu však dlouho, co členové populární skupiny mluvili o tom, jak drogy v českém rocku nejdou žádný hit a něco takového je vidění snad jen v Americe.

  O tom, že má zpěvák Vít Starý problémy s drogami, se spekulovalo delší dobu. Ostatní členové kapely ale neustále opakovali, že o ničem nevědí. 

  „V kapele je všechno v pohodě, jestli to někdo říká, nebo se to tak někomu zdá, my s tím nic neuděláme, protože se povídá spousta věcí, o mně se třeba říkalo, že jsem homosexuál,“ prozradil kytarista Pepa Bolan v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou.

  Až v posledních týdnech a měsících nastal radikální posun. Skupina Mandrage oznámila, že její frontman prožívá „těžší období“ a potřebuje čas. Prvního února ale kapela odehrála svůj poslední koncert v pražském Fóru Karlín a ukončila činnost. Prý z toho důvodu, že Vít Starý už několik dní nekomunikuje.

  Před necelými čtyřmi lety poskytli tři členové kapely Mandrage (zpěvák Vít Starý, kytarista Pepa Bolan a bubeník Matyáš Vorda) rozhovor listu Zlínský nočník.

  Drogy a sex v tour busech? Leda tak v Americe

  Dostali otázku, jestli je česká hudební scéna, speciálně pak jejich žánr, o drogách, sexu a rokenrolu. 

  „Já myslím, že to je u nás trošku překonaná záležitost. To možná funguje někde v Americe, že mají tour busy narvaný holkama a tam se dějou takovýhle věci. Ale tady u nás v týhle malý zemi to všechno funguje úplně jinak,“ promluvil za všechny kolegy kytarista a nejstarší člen kapely Pepa Bolan.

  „Nějaké večírky někdy samozřejmě jsou, to je jasný. Ale určitě se to nepohybuje v takových monstrózních rozměrech, jak si možná někteří lidé myslí,“ dodal Bolan.

  Bolanova slova teď ale nepůsobí příliš věrohodně. Několik týdnů už se řeší to, že frontman Mandrage Vít Starý bojuje se závislostí na drogách. Podle našeho zdroje z kapely má už zhruba dva roky užívat nitrožilně pervitin.

  „Jde o perník, v Plzni je to fenomén. Jede tak dva roky určitě. Na heráku by nebyl schopný zpívat, aby takhle vypadal na kokainu, to by za to dal neuvěřitelný miliony, navíc by se na takový stav ani nedostal. Jede přes kabel (slang pro nitrožilní užívání drog), aby jel nosem, to by měl dřív rozežraný rypák, než aby takhle vypadal. Přes nos se mu ale nevytvoří ta chudokrevnost. Odumírá mu krev. Je to stoprocentně žíla,“ sdělil nám náš zdroj jen pod zárukou anonymity.

  Klávesista si dal pervitin a poté sedl za volant

  Vít Starý navíc není jediný člen kapely Mandrage, který má problém s drogami.

  Na začátku června roku 2018 po svých narozeninách sedl za volant pod vlivem metamfetaminu klávesista Mandrage František Bořík. Policisté mu dali „líznout“ a ukázalo se, že je pod vlivem drog. Přišel o řidičák, a místo aby si sypal popel na hlavu, z celé situace si ještě dělal legraci na svém Instagramu.

  Dle svých slov si na sociální síť ještě chtěl napsat, že „to stálo za to“, ale policisté mu důrazně doporučili na internet nic takového nedávat.

  Zdá se, že drogy v českém rocku, konkrétně pak v kapele Mandrage, hrají důležitější roli, než Bolan tvrdil, že si myslí.

  Fotogalerie

  Premium

  Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

  Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...

  Premium

  Sovětská legenda: Fourcadovi pomáhají lékaři. Francouz: Ta žena musí být šílená

  Slavná sovětská biatlonistka a běžkyně na lyžích, trojnásobná olympijská vítězka Anfisa Rezcovová, si v rozhovoru pro...

  Premium

  Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

  Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 17. února 2020, svátek má Miloslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz