Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Výživový expert Roubík ve válce s Krainovou: Lže, maže mi komentáře a pak mě zablokovala

  Simona Krainová zareagovala na Roubíkovu kritiku. Experta přes výživu zablokovala! | foto: Koláž Expresu

  Simona Krainová (48) se nedávno fanouškům svěřila, že pití teplé vody jí pomáhá k perfektní figuře a hecovala ostatní, ať to zkusí také. Její rituál zanalyzoval výživový expert Lukáš Roubík, který dlouhodobě upozorňuje na pochybné rady od celebrit a influencerů ohledně diet a zdravého životního stylu. Netrvalo to dlouho a přišla velmi dětinská reakce ze strany známé modelky. Krainová nejprve Roubíkovi adresovala velmi útočný příspěvek na Instagramu, poté uznávanému odborníkovi mazala komentáře a nakonec ho úplně zablokovala. „Měl jsem na ni neutrální názor, ale paní Krainová to celé převedla do osobní roviny a píše o mně nepravdy,“ řekl Expresu Roubík.

  „Naučila jsem se pít teplou vodu. Nejen ráno, ale celý den. Důvod? Skvěle napomáhá trávení nebo urychlení metabolismu,“ svěřila se Simona Krainová před časem na svém instagramovém profilu.

  Na její dietní rituál se nedávno zaměřil výživový expert a zakladatel Institutu moderní výživy Lukáš Roubík. Ve své analýze uvedl, že pití teplé vody nemá na hubnutí žádný vliv.

  „Pokud bychom chtěli být opravdu do puntíku přesní, z hlediska energetického výdeje a spalování kalorií je realita přesně opačná! Náš organismus si za fyziologických podmínek totiž udržuje velmi přísně teplotu tělesného jádra v poměrně úzkém rozmezí, a pokud pijeme studenou vodu, náš organismus skutečně musí spálit více kalorií v rámci termogeneze na to, aby tuto teplotu tělesného jádra vyrovnal. Pokud se tedy bavíme o urychlení metabolismu a spalování více kalorií, tento efekt bude mít pití studené, a nikoliv teplé vody,“ napsal mimo jiné Roubík.

  Roubíkova slova se brzy dostala k Simoně Krainové. Modelka na kritiku reagovala velmi podrážděně a do experta se pustila veřejně.

  „Jak může někdo, kdo se vydává za odborníka v oboru výživa, dehonestovat 5000 let starou medicínu takto arogantním způsobem? Trochu pokory by to chtělo, obzvlášť v době, kdy jste vy odborníci schopni jeden rok nějakou potravinu doporučovat jako důležitou pro život a druhý jako zdraví škodlivou,“ napsala na Instagramu Krainová, která pak do toho ještě vtáhla situaci na Ukrajině.

  „Svět má úplně jiné problémy, než je pití teplé nebo studené vody anebo sledování odborných rad dalších a dalších chytrých horákyň a horáků, co se jen zoufale snaží zviditelnit tlacháním o mém životě,“ dodala slavná modelka.

  Píše o mně nepravdy a pak mě blokuje! Roubík nechápe chování Krainové

  Roubík se poté Krainové snažil v komentářích pod fotkou vysvětlit, že se na jejím jméně nesnažil nijak zviditelnit, ale chtěl pouze upozornit na to, že modelka lidem doporučuje trik na hubnutí, který ale nefunguje.

  „Nikdy a nikde jsem netlachal o vašem životě. Nezpochybňuji vaše jiná doporučení, naopak s většinou souhlasím, ale ve věci pití teplé vody a hubnutí se mýlíte. Je to přesně naopak a v článku slušně a fakticky vysvětluji, proč,“ napsal Krainové na Instagramu Roubík.

  Dlouhou životnost jeho komentář ale neměl. Modelka se ho rozhodla smazat. Později Simona Krainová navíc Roubíka úplně zablokovala. Nejspíše z toho důvodu, že se jí nezamlouvalo, že měl někdo jiný názor, než má ona.

  Výživový expert, jehož proslavil televizní pořad Tlouštíci, nyní jen nechápavě kroutí hlavou. Nejvíce ho ale štve to, že Krainová o něm ve výše uvedeném příspěvku šíří lži.

  „Přiznám se, že jsem paní Krainovou dosud nijak blíže neznal, měl jsem na ni naprosto neutrální názor a obecně si jí zkrátka vážil jako známé osobnosti. Místo řešení tématu to paní Krainová ale převedla do osobní roviny, píše o mně v příspěvku nepravdy, komentář mi maže a pak mě ještě zablokuje. Je to velmi podivné chování,“ vyjádřil Roubík své nepochopení nad celou „kauzou“ pro Expres.cz.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

  Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

  Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

  Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz