Slavný herec Luděk Munzar měl být navržen na státní vyznamenání. Kvůli nemoci ho odmítl

Luděk Munzar měl být jedním z kandidátů na státní vyznamenání, ze zdravotních důvodů ale musel odmítnout. | foto: Profimedia.cz, Showpix

Herec Luděk Munzar (83) měl být jedním z kandidátů na udělení státního vyznamenání. Jenže se musel ze zdravotních důvodů omluvit. Informaci nám nepřímo potvrdili přímo z Hradu.

Ve středu jsme vás informovali o tom, že by Luďka Munzara měly opět sužovat vážné zdravotní potíže. Nyní jsme dostali informaci, že měl být jedním z kandidátů na státní vyznamenání. Kvůli svému zdravotnímu stavu musel ale odmítnout.

Na dotaz, zda je toto možné potvrdit, nám odpověděl přímo Jiří Ovčáček: „Takto lidsky citlivé téma ponechávám bez komentáře.“

Mluvčí prezidenta republiky tedy informaci nijak nevyvrátil.

A stejně na náš dotaz reagovala i dcera významného umělce Bára Munzarová. „Zanechte to prosím bez komentáře,“ uvedla do telefonu s tím, že se jedná o soukromou věc jejího otce a nepřísluší jí to jakkoli komentovat.

S vážnou nemocí se už potýkal

Munzar se už v minulosti potýkal s rakovinou ledvin, kvůli níž mu byla dokonce jedna odebrána. Chvíli poté ho sužovala rakovina prostaty a nakonec začala selhávat i ledvina druhá.

Herec trpěl vělkými depresemi. „Vůbec jsem neměl chuť do života! Ty zdravotní trable mne vyčerpávaly,“ uvedl tenkrát.

Přestože to s hercem nevypadalo dobře, jeho stav se před rokem náhle zlepšil a on se mohl vrátit na divadelní prkna.

Svou premiéru po nemoci měl v Divadle Viola, kde odehrál známou hru Koncert na ostrově, teď však nemoc podle informací Expres.cz znovu udeřila. Sám slavný herec se k celé věci zatím nevyjádřil.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:10 3. března 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Trapas
  11
 • Cože
  10
 • Tvl
  10
 • Sladký
  8
 • Haha
  7
Komentáře