jít naiDNES.cz

Komu připadne rodinná vila po Luďku Munzarovi? A co je s činžovním domem?

Se svou dcerou Barborou | foto: Profimedia.cz

Herec Luděk Munzar (†85) zemřel teprve před pár dny, ale už se řeší jeho milionové dědictví. Komu připadne obrovská vila v pražských Modřanech, do které by se vešlo několik rodin najednou?

Komu připadne dědictví po uznávaném umělci Luďku Munzarovi, jenž zemřel minulou sobotu? Spousta lidí si totiž myslí, že slavný herec seděl na milionech, ale co mu doopravdy patří?

Munzar celý život pracoval až do úmoru. Hrál v divadle, v televizních inscenacích, v dabingu a v rádiu byl uznávaný, i ve filmu byl svého času úspěšný. Prostě šel z role do role, nikdy neměl nouzi o práci, a proto si lidé mohli myslet, že si nastřádal velké bohatství, které teď zdědí jeho rodina.

Ale celý život strávil ve vile v hodnotě kolem padesáti milionů korun, kde žil s manželkou Janou Hlaváčovou a vychovávali tam své děti. Jenže dům je už dlouho napsaný jen na jednu z dcer, a to Báru Munzarovou (47).

Podle katastru nemovitostí na jméno Luděk Munzar nepřipadá žádný nemovitý majetek ani pozemky. Jako by nevlastnil vůbec nic. V domě bydlí i jeho dcera Bára s manželem Martinem Trnavským (48), aby se mohla o nemocné rodiče starat. Vila je totiž formálně napsaná na ni a její sestra Tereza, která pracuje u policie, nebo nejstarší Munzarova dcera Johana podle všeho konkrétně s vilou ostrouhaly.

Také se spekulovalo o tom, že měl Munzar zdědit po své sestřenici obrovský činžovní dům v hodnotě sedmdesáti milionů korun na pražských Vinohradech, ale o tom nikde v katastru zmínka již není. Možná se ho před časem zbavil a raději ho prodal, aby měl o starost méně.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:20 28. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  33
 • Cože
  24
 • Tvl
  14
 • Haha
  11
 • Sladký
  10
 • Super
  9
Komentáře